countryliving.com

Lukáš Mužla / / Série
110 rokov je úctyhodný vek za ktorým zrejme stojí nejaký ten recept na dlhovekosť. V prípade tohto muža je to svetová vojna, káva, whisky a cigary.

Zo všetkých strán počúvame o tom, že receptom na dlhovekosť je zdravý životný štýl a čo najmenšie množstvo stresu. Vynechať by ste mali fajčenie či alkohol, strava by mala byť bohatá na bielkoviny a obsahovať by mala čo najmenej cukrov a tukov. Richard Arvine Overton by sa zrejme pri tomto názore len pousmial. Stresu si za život zažil dosť, veď bojoval v druhej svetovej vojne. A zdravý životný štýl? Rannú rutinku v podobe kávy a cigary nevynechá nikdy. Má však už viac ako 110 rokov a je najstarším veteránom USA.

Richard Arvine Overton sa narodil 11. mája 1906 a podľa záznamov amerických úradov je najstarším žijúcim veteránom druhej svetovej vojny v USA. V rozpätí rokov 1942 až 1945 slúžil v Pacifiku a po vojne pracoval ako predajca nábytku, pričom sa mu neskôr podarilo dostať na ministerstvo financií v Texase. Ženatý bol dvakrát, no deti nemal žiadne. Do pozornosti internetu sa Overton dostal v roku 2013, kedy počas Dňa padlých (Memorial Day) pre médiá prezradil, že tento deň strávi fajčením cigár a popíjaním whisky.

countryliving.com
uncrate.com

Verejnosti sa táto reakcia zdala sympatická a z Overtona sa stala „veteránska hviezda“. Vtedy 107 ročný deduško, ktorý si na staré kolená užíva pokoj a pohodu. Overton prezradil aj svoj každodenný ranný rituál. Šálka dobrej kávy reznutá kvapkou whisky. Počas dňa si vychutná niekoľko kvalitných cigár a najradšej si pochutná na zmrzline. Jediný liek, ktorý užíva je aspirin a aj to len zriedkakedy. Nevysedáva pred televízorom ani nečíta knižky. Namiesto toho behá okolo domu, kde je vždy čo na práci. V 110 rokoch ku chôdzi nepotrebuje žiadnu paličku a stále „piráti“ na cestách na svojom aute.

Ricardo B. Brazziell

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť krátky dokumentárny film o Overtonovi, o jeho denných rutinách, recepte na dlhovekosť, ale aj službe v armáde USA.

Pozri aj: Ste blázni, ak sedíte doma! 89- ročná babička z Ruska cestuje vôkol sveta a všetko poctivo dokumentuje na Instagrame

interez.sk (red.), unbelievable-facts.com
0
Komentovať (0)