Foto: Instagram @mastatelottery / Unsplash

Kevin Miller sa rozhodol pre odlišnú formu vyplatenia výhry.

Len počas víkendu sa objavila správa o tom, že muž zo Spojených štátov vyhral v lotérii 1,3 miliardy dolárov, pričom išlo o tretiu najvyššiu výhru v histórii. Radosť zo zisku obrovského množstva peňazí však mal aj Kevin Miller, pre ktorého to bola už druhá výhra v krátkom čase. 

O výhre športového tiketu či akejkoľvek lotérie sníva mnoho ľudí, pričom ešte menšia skupina sa môže chváliť tým, že vysoký jackpot aj vyhrala. Pre niektorých je zisk astronomickej čiastky „vykúpením“ na celý život, čo môže byť príklad aj Kevina Millera.

Foto: Unsplash

Muž z Massachusetts sa môže pokojne prezývať aj najšťastnejším hráčom lotérie, keďže v rozmedzí šiestich rokov vyhral už dvakrát hodnotnú čiastku peňazí. Zatiaľ čo v roku 2016 si na konto pripísal 1 milión dolárov, pred pár mesiacmi sa prihlásil ako víťaz špeciálnej ceny, ktorá predstavuje vyplácanie 25-tisíc dolárov každý rok až do konca života.

Vsadil na rovnakú pobočku

Pred šiestimi rokmi si na pobočke štátnej lotérie kúpil tiket, vďaka ktorému sa obohatil o rovný milión dolárov. Vo februári 2022 si na rovnakom mieste zakúpil ďalší žreb, tentokrát išlo o hru Lucky for life, kde si vybral päť náhodných číslic.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Massachusetts State Lottery (@mastatelottery)

Najväčšia radosť prišla v momente, keď sa dozvedel o výhre špeciálnej ceny, ktorá predstavuje doživotné vyplácanie desiatok tisíc dolárov. Kevin sa však na konci júla rozhodol, že zvolí inú formu vyplatenia, uvádza CNN.

Na daniach stratí takmer 100 000 dolárov

Štátna lotéria v Massachusetts totiž umožňuje tento druh tiketov odovzdať aj jednorazovo. Na prelome júla a augusta sa tak Kevin Miller obohatil o 390-tisíc dolárov, pričom ide o čiastku pred zdanením. Pobočka si za túto službu tiež účtuje poplatok vo výške 5-tisíc dolárov.

Foto: pexels

Podľa amerických zákonov je daň z výhry v lotérii 25 %, čiže v Kevinovom prípade ide o 97,5-tisíc dolárov. Po odčítaní povinných poplatkov mu ostane 287,5-tisíc dolárov. Ak by si svoju výhru nechával vyplácať pôvodným systémom, k rovnakej čiastke by sa dostal po takmer dvanástich rokoch.