foto: instagram.com/tboy61915

Pri pohľade na Jaimieho by len málokto uhádol, kým bol predtým.

Transgender ľudia sú mnohými odsudzovaní a zatracovaní. Pravdou však je, že ak by ste prešli po ulici okolo 21-ročného Jaimieho Wilsona, zrejme by ste si mysleli, že je to milovník, ako sa patrí – svalnaté telo, modré oči a ležérne oblečenie. Asi len ťažko by ste tipovali, že je jedným z 1,4 milióna transgender Američanov.

V roku 2015 sa rozhodol, že si zmení svoje pohlavie, a teda sa zmení zo ženy na muža, čím jeho rodinu a priateľov poriadne šokoval. Mnohí sa odcudzili úplne. „Zo začiatku som mal obrovský strach priznať sa aj na sociálnych sieťach, že som transgender. Nemal som totiž žiadne ‚príznaky‘, ako to ľudia bežne nazývajú,“ napísal na svoj instagramový účet, kde ho sleduje viac ako 300-tisíc fanúšikov.

Po dvoch rokoch pravidelného užívania testosterónu a ťažkému cvičeniu v posilňovni, sa Jaimiemu zo seba podarilo urobiť takého muža, akým vždy chcel byť. Jeho pokrok je obdivuhodný a mnoho ľudí, ktorí ho pred premenou považovali za príliš zženštilého, sú jeho podporovateľmi a ironicky ho časť z nich zasa považuje za príliš mužného. „Hovoria mi, že sa až príliš snažím, aby na mne zmenu pohlavia nebolo vidieť,“ tvrdí Jaimie.

Napriek neprajným ľuďom si však stále zachováva optimizmus. „Nie ste tým, za koho vás má okolie, to viete len vy,“ radí Jaimie. Výnimočný country spevák tak ohromuje ľudí na sociálnych sieťach. Najbližšie ho môžete vidieť hrať naživo už v auguste na festivale Sziget v Budapešti.

Pozri aj: Transgender matka požiadala, aby jej dieťa nemalo v rodnom liste zapísané pohlavie. To si má určiť samo až v dospelosti

boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)