foto: Google Play

Bojíte sa konca sveta? Alebo ste si už tak zvykli na poplašné správy, s ktorými sa roztrhlo vrece, že im neprikladáte žiadny význam? Podľa (pseudo)vedcov má najnovší koniec sveta nastať už o necelý mesiac...

Konšpirátori nás pripravovali na „veľké finále“ už v septembri. To, že sa nič také nekonalo, im však ťažkú hlavu nerobí. Veď jeden mesiac hore-dole. Koniec-koncov, ani 19. november 2017 nie je až taký zlý dátum na záverečnú, však? 

Legenda vraví, že niekde na pokraji našej slnečnej sústavy obieha jedna (bez)významná planétka. Označuje sa ako Planéta X alebo Nibiru, ktorá má byť v poradí deviatou planétou od Slnka. A vraj by sme si na ňu mali dať pozor. Pretože práve zrážka s ňou môže ukončiť existenciu všetkého živého na našej Zemi.

pixabay.com

Táto planéta však vyvoláva mnohé otázky, pretože doposiaľ sa jej existenciu nepodarilo dokázať, i keď vedci prišli s viacerými teóriami. Podľa švajčiarskych vedcov Browna Batygina by mala mať až desaťnásobne vyššiu hmotnosť ako Zem, pričom na jej povrchu by nám bola poriadna zima. Teplota mínus 226 stupňov Celzia nie je priveľmi vhodná na život. Ale keďže existencia tejto planéty existuje len v rovine teoretických výpočtov a určitej pravdepodobnosti, dochádza k tomu, čo obvykle. Tam, kde chýbajú fakty, si prichádza na svoje práve konšpirácia.

Veda versus mýty

pixabay.com

Na posledný koniec sveta sme sa pripravovali pred mesiacom. Práve 23. septembra 2017 malo dôjsť ku kolízii Zeme s planétou Nibiru. To sa však, ako všetci vieme, nekonalo, pretože si fungujeme veselo ďalej. I keď  celá vec bola taká absurdná, že sa k nej vyjadrila aj NASA, Horlivých zástancov milovníkov konca sveta to však nevyviedlo z miery. Tvrdošijne si trvajú na svojom, pričom si podľa nich máme zaškrtnúť nový dátum v kalendári. Najnovší koniec sveta nás čaká 19. novembra. Podľa nich stupňujúc frekvencia záplav a zemetrasení, ktoré otriasajú našou planétou, majú byť len predzvesťou (ne)čakaného konca našej Zeme.

Príbeh, ktorý sme si vypočuli už niekoľkokrát

A s najväčšou pravdepodobnosťou ešte neraz budeme počuť o kolízii našej Zeme s planétou, ktorú si vedci doposiaľ nevšimli. Konšpirátori túto správu neúnavne vyťahujú z rukáva, apelujúc na ľudí, že už nemajú čas sa zachrániť. A prekvapivo vždy sa nájde zopár jedincov, ktorí im opäť a opäť naletia, a to napriek jednoznačnému postoju vedcov z NASA: „Keby planéta Nibiru alebo Planéta X skutočne existovala a smerovala k našej Zemi aby ju zničila, astronómovia by jej pohyb sledovali už najmenej desať rokov a v súčasnej dobe by už bola viditeľná aj voľným okom.“ A planétku, ktorá má byť niekoľkonásobne väčšia ako naša Zem, sa jednoducho nedá nevšimnúť.

Určite si preto nerušte program na zajtrajší deň. Bude to deň ako každý iný.

Pozri aj: Zástancovia plochej Zeme usporiadali medzinárodnú konferenciu. Z prezentovaných záverov ostáva rozum stáť

indy100.com

Najnovšie články