Foto: Flickr.com (Elizabeth)

Naďa Černá / / Film
Uviaznuť v čase a prežívať každý deň stále to isté asi nie je veľká zábava. Ak si chcete predstaviť, aké by to asi bolo, určite si pozrite jeden z týchto filmov.

Filmov o tom, ako niekto išiel do minulosti alebo budúcnosti, bolo už naozaj veľmi veľa. Práve preto sa režiséri rozhodli staviť aj na iný formát. Časová slučka, kde sa jeden deň opakuje neustále dookola sa osvedčilam a ľudí takéto filmy bavia. Toto je 15 najlepších filmov, kde sa opakuje jeden deň stále dookola.

Before I Fall (2017)

Príbeh filmu „Before I Fall“ je o mladej dievčine menom Samantha, ktorá sa zúčastní smrteľnej autonehody spolu so svojimi kamarátkami. Perfektný život mladej dievčiny sa tak z ničoho nič celý otočí a ona prežíva deň svojej smrti neustále dookola. Samantha si začína klásť otázky, ako sa z časovej slučky môže dostať. V zaujímavom filme si hlavnú postavu zahrala Zoey Deutch.

Blood Punch (2013)

Hororový triler s názvom „Blood Punch“ z roku 2013 hovorí príbeh o šikovnom študentovi Miltonovi, ktorý má rád chémiu. Spolu so Skylar, dievčaťom, ktoré stretne v rehabilitačnom centre, ujdú a snažia sa vyrobiť drogu. Režisér sa veľmi šikovne pohral s časom tak, že hlavné postavy prežívajú rovnaký deň nezávisle od seba. Vo filme však nenájdete len časovú slučku, ale takisto aj napätie a mnoho krvi. Ak sa chcete trochu báť, určite stavte na tento film.

ARQ (2016)

Dej filmu je zasadený do post-apokalyptickej budúcnosti, kde inžinier Renton a jeho priateľka čelia invázií troch maskovaných votrelcov. Renton si pri úteku náhodne zlomí väzy, no o pár hodín sa znova zobúdza. Zisťuje, že jeho vynález spôsobil časovú slučku. Teraz musí prístroj chrániť, aby sa nedostal do nesprávnych rúk. Zaujímavý film bol nízko-rozpočtovým projektom režiséra Tonyho Elliotta.

Happy Death Day (2017)

Prežívať každý deň odznova svoje narodeniny asi nie je práve najpríjemnejšie. O to horšie to je, ak vás v ten deň vždy niekto zabije. Hlavná hrdinka, vysokoškoláčka Tree, sa prebudí do úplne normálneho dňa. Aspoň ona si to myslela. Plány na večer jej však prekazí postava s maskou, ktorá ju zabije. Tree sa však na druhý deň znova budí do toho istého dňa, kedy sa deje presne to isté. Film plný napätia a zaujímavých zvratov sa len nedávno dostal do kín a mal veľmi dobré ohlasy.

12:01 (1993)

Starší film z roku 1993 je o hlavnej postave Barrym, ktorému deň nezačína práve najlepšie. Hneď ráno zistí, že posledný projekt spoločnosti, v ktorej pracuje, bol zastavený, skoro sa stal obeťou autonehody, polial si košeľu kávou.. Všetko by však bolo v poriadku, ak by sa na ďalší deň nezobudil do toho istého dňa a neprežíval všetko znova. Film vyšiel v tom istom roku ako aj film s názvom „Groundhog Day“, kvôli ktorému bol zatienený, no určite stojí za to pozrieť si ho.

Haunter (2013)

Film z roku 2013 rozpráva príbeh o mladej dievčine, ktorá uviazla v časovej slučke aj so svojou rodinou v roku 1985, kedy boli všetci zavraždení. Skutočnosť, že sa nachádzajú v časovej slučke si však uvedomila len ona. Raz sa spojí s inou dievčinou, ktorá žije v prítomnosti a snaží sa jej pomôcť objasniť prípad ich vraždy. Hororový triler „Haunter“ pôsobí jedinečným a trochu nadprirodzeným spôsobom, vďaka čomu má moc perfektne zapôsobiť na diváka.

Repeaters (2010)

Aj napriek tomu, že film „Repeaters“ nemá hviezdne obsadenie, u divákov mal úspech. Príbeh je o trojici ľudí, ktorí sa snažia zbaviť sa svojej závislosti v rehabilitačnom centre. Po tom, ako ich raz v noci zasiahne búrka, ostanú v časovej slučke, z ktorej sa im nedarí vyjsť. Aj napriek tomu, že robia zmeny v ich živote, prežívajú ten istý deň dookola.

Mine Games (2012)

Film „Mine Games“ nie je bežný horor či triler. Film hovorí o siedmich priateľoch, ktorí idú spolu na chatu. Počas cesty sa im však pokazí auto a tak idú na dané miesto pešo. Po ceste však nájdu opustenú jaskyňu, v ktorej sa nachádza veľké tajomstvo. Aj napriek malému rozpočtu, ktorý film mal, sa podarilo filmovému štábu vytvoriť film, ktorý vyvoláva pocit paniky a napätia.

Primer (2004)

Film „Primer“ je jeden z najzložitejších filmov v tomto zozname. Film je o vynálezcoch, ktorí zostrojili po nociach veľmi zaujímavý stroj. Pomocou neho je možné cestovať v čase. Vo filme nájdete mnoho vedeckých zápletiek, paradoxov a scén, na ktoré sa budete musieť pozrieť niekoľkokrát, aby ste ich pochopili.

Triangle (2009)

Film je o slobodnej matke, ktorá ide na plavbu s priateľmi na otvorené more. Kvôli búrke sú však nútení nalodiť sa na inú loď, ktorá by ich mala dostať na breh a do bezpečia. Nič však nie je tak, ako by malo byť. Psychologický triler s názvom „Triangle“ sa zaoberá vzrušujúcou cestou na more s časovou slučkou.

Source Code (2011)

Kapitán americkej vlády Colter Stevens je znova a znova posielaný do počítačovej reality, aby zastavil bombový útok, ktorý vždy zabije stovky ľudí. Vedecko-fantazíjny film nám ukazuje úplne iný pohľad na časovú slučku, ktorá sa doteraz zobrazovala vo filmoch.

Timecrimes (2007)

Sci-fi triler „Timecrimes“, ktorý má na svedomí režisér Nacho Vigalondo, je o Hectorovi, ktorý sa snaží cestovať späť v čase, aby sa vyhol vrahovi. Práve tento film je jedným z tých, ktoré dokazujú, že na to, aby bol film úspešný, nemusí mať hviezdne obsadenie a nemusí byť vyrobený v Hollywoode.

Edge of Tomorrow (2014)

Sci-fi film „Edge of Tomorrow“ s hviezdnym obsadením ako je Tom Cruise či Emily Blunt, mal veľký úspech. Príbeh filmu sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde mimozemská rasa vytrvalo útočí na Zem. Práve hlavná postava Bill, ktorého stvárnil Cruise, musí bojovať proti tejto invázií aj napriek tomu, že nemá žiaden výcvik. Priamy fyzický kontakt s mimozemšťanom však spôsobil, že Bill žije v časovej slučke, z ktorej je len veľmi ťažké vyjsť.

Predestination (2014)

Film „Predestination“ je o tajnom agentovi, ktorého čaká veľmi zložitá cesta s cieľom zaistiť pokračovanie svojej kariéry. Film má neočakávané zvraty až do poslednej scény, vďaka čomu vás určite udrží v napätí veľmi dlho. Klasický sci-fi film, ktorý je podporený kreatívnou prácou režiséra a skvelo napísaným scenárom dostal veľmi dobré hodnotenie.

Groundhog Day (1993)

Film „Groundhog Day“ rozpráva príbeh o Philovi Connersovi, arogantnom reportérovi počasia, ktorý je nútený prežiť rovnaký deň niekoľkokrát za sebou. Práve tento film je inšpiratívnym príbehom človeka, ktorý je chytený do časovej slučky a snaží sa preskúmať svoj život. To, čo robí tento film výnimočným je najmä to, aké jednoduché je podanie všetkých scén divákom.

Pozri aj: Páčil sa vám film Vlk z Wallstreet? Ak áno, týchto 10 filmov s podobnou témou si určite obľúbite

thecinemaholic.com
0
Komentovať (0)