Foto: facebook.com

PetraSus / / Svet
Nejeden človek bude dvojici ich prácu zrejme závidieť.

Pobalili si totiž kufre a presťahovali sa na vzdialený ostrov na pobreží Tasmánie. Prácou na tomto krásnom mieste strávia nasledujúcich šesť mesiacov. Pracovnú ponuku uverejnila správa parkov, ktorá potrebuje, aby niekto dohliadal na ostrov Maatsuyker, ktorý je od Tasmánie vzdialený niekoľko kilometrov. Zrejme netreba dodávať, že žiadosťami od uchádzačov boli doslova zahltení.

Budúci zamestnanci boli upozornení, že je dôležité pri dohliadaní na ostrov dokázať spolupracovať. Väčšina žiadostí teda prichádzala od párov, správa by však prijala aj dvoch kamarátov. Aj keď sa hovorí, že ostrov Maatsuyker je rajom na Zemi, museli by ste tu vydržať bez televízie a bez pripojenia na internet. Boli by ste ochotní toľko obetovať?

Na ostrov je možné sa dostať helikoptérou a uchádzači musia splniť niekoľko požiadaviek. Musia sa dokázať postarať sami o seba, byť úplne zdraví a musia dokázať, že už niekedy pracovali na mieste vzdialenom od domova. Ani pobaliť sa nie je hračka, keďže váha batožiny nesmie presiahnuť 325 kilogramov na osobu. Zdá sa to ako veľa, na ostrov je však nutné okrem oblečenia pobaliť si aj dostatočné zásoby jedla. Odporúča sa však zbaliť viac jedla. Keďže na ostrove budú zamestnanci úplne sami, pokojne sa tam môžu prechádzať aj nahí bez oblečenia.

Caretakers celebrating the 123 rd birthday of the lighthouse on the 1st of June 2014. Not many days are calm enough to enjoy this luxury of sitting on the balcony.

Posted by Maatsuyker Island caretakers on Freitag, 5. Dezember 2014

Počas šiestich mesiacov je možné doplniť zásoby jedla len raz, zrejme preto je nevyhnutná požiadavka dokázať sa postarať sám o seba. Na ostrove sa však nachádza záhrada, ktorá zamestnancom zabezpečí dostatok zeleniny. Ubytovaní budú v majáku z 19. storočia, nemusia sa však báť, že budú dohliadať aj na ten. V súčasnosti je už totiž plne zautomatizovaný.

Posted by Maatsuyker Island caretakers on Mittwoch, 10. Dezember 2014

Aby toho nebolo málo, skutočne ako v raji sa tu budú cítiť milovníci zvierat. Ostrov totiž obýva mnoho roztomilých druhov, ako napríklad tučniaky, či tulene. Ak si ale myslíte, že to bude len užívanie si dovolenky plnej zvierat a odpočinku v hojdacej sieti s drinkom v ruke, ste na omyle. Úlohou zamestnancov bude okrem iného dohliadať na priľahlú pôdu, údržba budov, rastlín a zariadenia na ostrove.

Posted by Maatsuyker Island caretakers on Mittwoch, 10. Dezember 2014

Ďalšou úlohou bude každý deň sledovať počasie a výsledky pozorovaní hlásiť meteorologickej stanici. Samozrejme, zamestnanci budú náležite vyškolení a aj za toto budú dostávať plat. Porovnajte toto zamestnanie s akoukoľvek inou prácou. Mali by ste odvahu starať sa pol roka o ostrov v Tasmánii?

Pozri aj: Krásny škótsky ostrov je na predaj len za cenu dvojizbového bytu. Skrýva však ponuré tajomstvo, ktoré väčšinu zákazníkov odrádza

ladbible
0
Komentovať (0)