Foto: CC Flickr (Ian Cowe)

Krásny ostrov s majákom priťahuje pozornosť ľudí. Má však svoje tajomstvo.

Snívali ste niekedy o tom, že si kúpite svoj vlastný ostrov? Využívať ho ako letné dovolenkové sídlo, či celoročný domov. Svoj vlastný kúsok raja teraz môžete kúpiť, na predaj je totiž krásny škótsky ostrov, ktorý nestojí viac ako dvojizbový byt vo väčšom meste.

Veľkosť ostrovu Little Ross je 11 hektárov a je v podstate pripravený na nasťahovanie. Nájdete tam totiž aj dom so šiestimi spálňami a záhradou. Na ostrove sa nachádza aj maják z 19. storočia, no ten už súčasťou kúpy nie je. Ak však máte zálusk na tento ostrov, museli by ste sa zmieriť s jeho ponurou minulosťou. Krása ostrova totiž končí v roku 1960, keď dvaja turisti našli mŕtve telo dočasného správcu majáka Hugha Clarka. Ďalší správca, Robert Dickson, bol obvinený a nakoniec odsúdený na popravu za vraždu, no trest mu nakoniec zmiernili na doživotnú väzbu.

Little Ross lighthouse, Kirkcudbrightshire

Little Ross Island and lighthouse, Dumfries and Galloway

Podľa developerov je však Little Ross ideálne miesto práve pre svoj nedocenený potenciál. „Okolo roku 1900 na ostrove býval hlavný správca majáku, jeho pomocník a ich rodiny. Spolu to bolo asi 16 ľudí. S malou pomocou by sa staré nehnuteľnosti mohli premeniť na výnimočné a celý ostrov by si mohli užívať aj budúce generácie,“ tvrdí David Corrie, ktorý pracuje s realitami.

Little Ross

Súkromné ostrovy sú len málokedy na predaj za cenu, ktorú si môžu dovoliť aj bežní ľudia. Stojí totiž 325-tisíc libier, čo je suma, za ktorú by ste si kúpili dvojizbový byt v centre Edinburghu. Nevýhodou však tiež je, že sa naň dostanete len loďou alebo helikoptérou a potrebná energia sa získava zo solárnych panelov a veternej turbíny.

Little Ross Lighthouse

Pozri aj: Už tretí rok po sebe. Toto je najlepší ostrov našej planéty. Pozrite si dôvody, prečo je tomu tak

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)