foto: instagram

Čo tak stráviť dovolenku na tropickom ostrove plnom rozkošných štvornohých kamarátov?

Slnko, more a k tomu množstvo roztomilých psíkov a šteniatok. 

Potcake Place je centrum pre záchranu psov sídliace na ostrove Providenciales, ktorý patrí do súostrovia Turks a Caicos. Práve na tomto krásnom tropickom ostrove nájdete množstvo štvornohých kamarátov čakajúcich na svojho nového pána alebo paničku. Čakanie na nového majiteľa im skracujú dovolenkári, ktorí psíkov počas svojho pobytu na ostrove navštevujú a trávia s nimi voľné chvíle na pláži. Psíci im zase na oplátku svoju prítomnosťou a hravosťou spríjemňujú ich dovolenkový pobyt.

Centrum funguje ako nezisková organizácia, o ktorej chod sa starajú dobrovoľníci. Návštevníci ostrova sa môžu prísť zahrať s 50 až 70 psíkmi, ktorí v útulku čakajú na adopciu. Každý rok sa útulku podarí nájsť nové rodiny až 500 psíkom.

mi amor

A post shared by Caroline Dannemiller (@carolinedannemiller) on

Názov Potcake dostal útulok podľa psov, ktoré žijú na Bahamách a súostroví Turks a Caicos. Psíci svoje pomenovanie dostali vďaka miestnym obyvateľom, ktorí ich kŕmili pripečenými zostatkami jedál priamo z hrncov.

Potenciálni záujemcovia o adopciu musia splniť podmienku dovŕšenia 25 rokov a musia si byť vedomí, aký obrovský záväzok na niekoľko nasledujúcich rokov predstavuje adopcia psíka.

Návštevníci ostrova, ktorí si psíka z akýchkoľvek dôvodov nechcú alebo nemôžu adoptovať, majú možnosť útulok počas svojej dovolenky navštíviť a stráviť so psami čas na pláži či prechádzke po ostrove.

Adopted a potcake puppy for the day ? #wannatakeherhome #islandpuppy #puppylove

A post shared by Jessi ?? (@jessi_messii) onInšpirácia na dovolenku ako vyšitá, takže kedy odlietate?

Pozri aj: Vrchol neľudskosti a krutosti. Tomuto psíkovi niekto zalepil ústa páskou a zviazal labky

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)