razas-caballos.com

Matej Mensatoris / / Zviera
Kone sú majestátne a inteligentné zvieratá, o tom niet žiadnych pochýb. Mnohé plemená koní boli stáročia šľachtené buď na ťažkú prácu v lese, alebo slúžili ako skvelý...

Kone sú majestátne a inteligentné zvieratá, o tom niet žiadnych pochýb. Mnohé plemená koní boli stáročia šľachtené buď na ťažkú prácu v lese, alebo slúžili ako skvelý dopravný prostriedok. Dnes sme si pre vás pripravili 13 najkrajších konských plemien, o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli. Ak ste nechceli mať v detstve koňa, veríme, že pri pozeraní nášho výberu zatúžite aspoň na chvíľu jedného mať.

Appaloosa

Tento škvrnitý krásavec pochádza zo Severnej Ameriky, kde bol vyšľachtený pôvodným indiánskym kmeňom nazývaným „Prepichnuté nosy“. Na konci 19. storočia dokonca hrozilo tomuto plemenu vyhynutie kvôli násilným stretom s Indiánmi. Našťastie bolo zachránené a teraz je celosvetovo uznávaným plemenom.

squirrelcreek.com.au
squirrelcreek.com.au

Frízsky kôň

Frízsky kôň patrí medzi najstaršie európske plemená. Bol veľmi cenený už v starom Ríme. Je výlučne čierny (vraník), cez leto však na Slnku môže vyblednúť a nadobudnúť čokoládové tóny. Je to silné a húževnaté plemeno vhodné aj do záprahu.

img.hrhwalls.com
img.hrhwalls.com

Achaltekinský kôň

Achaltekinský kôň pochádza z Turkménska a ide o jedno z vôbec najstarších plemien na svete. Je unikátny svojou nádhernou jemnou srsťou a tenkou, príjemnou kožou. Môže mať viac farieb, no vždy má kovový, niekedy až zlatistý lesk.

i.ytimg.com
i.ytimg.com

Falabella

Asi každé malé dievča niekedy túžilo mať doma tohto koníka. Dorastá do výšky len okolo 80 centimetrov, preto je skutočne vhodný najmä pre malé deti.  Falabella je veľmi vzácne plemeno, ktoré vzniklo selektívnym krížením práve najmenších koní zo stád. Síce nevyniká v sile, no všetko ostatné doháňa svojim pôvabom a roztomilosťou.

razas-caballos.com
razas-caballos.com

Pinto

Radi by ste sa preháňali po prériách divokého západu ako legendárny John Wayne? V tom prípade je Pinto určený pre vás. Je to silný a vysoko inteligentný kôň, ktorý svojho pána nikdy nesklame.

i45.tinypic.com
i45.tinypic.com

Fjordský kôň

Tento huňatý krásavec pochádza z Nórska. V zime mu narastie hrubá srsť, aby dokázal odolávať chladnému počasiu. Je hravý, miluje slobodu a extrémne polárne počasie mu nerobí žiadny problém, práve naopak.

s-media-cache-ak0.pinimg.com
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Írsky cob

Toto dobromyseľné a rozvážne plemeno ľahko spoznáte podľa hustej hrivy, dlhej srsti na nohách a huňatého chvostu. Bolo šľachtené írskymi kočovníkmi už od stredoveku.

domaineduvallon.com
domaineduvallon.com

Pokračovanie na ďalšej strane..Komentovať (0)