Foto: reddit.com (amazed_spirit)

Aj malé deti vedia, že Zem je guľatá a nie plochá.

Avšak z nejakého nevysvetliteľného dôvodu, komunita, ktorá verí na plochosť Zeme stále narastá. Pripomeňte si napríklad rozhovor so zakladateľkou FlatEarthSlovensko, ktorý sme vám v minulosti priniesli. Aj keď existuje celá rada nevyvrátiteľných dôkazov, ľudí zaslepených vlastnou teóriou, len tak ľahko nepresvedčíte. Ale môžete to aspoň skúsiť. A to napríklad aj touto selfie z Mount Everestu. 

Na Reddite zverejnil užívateľ amazed_spirit úžasnú selfie z najvyššieho vrcholu Zeme. A táto selfie by konečne mohla presvedčiť konšpirátorov, o tom, že Zem naozaj plochá nie je. Veď posúďte sami:

Checkmate Flat Earth Society from r/pics

Na druhej strane je naivné si myslieť, že táto selfie by konšpirátorov o plochosti Zeme presvedčila. Pravdou ale je, že zatiaľ sa k nej nikto z tejto komunity nevyjadril. Argumentov by ale určite našli dosť. Od toho, že sa použilo na nasnímanie rybie oko, až po úpravu fotografie vo Photoshope. Názor, že by naozaj išlo o skutočnosť, by asi nikto z tejto komunity neprijal. A to je smutná realita dnešného myslenia niektorých ľudí.

Pozri aj: Nefungovali by satelity, stromy by rástli šikmo a všetci by sme sa uvarili. Takto by to vyzeralo, keby bola Zem skutočne plochá

indy100.com
Príbehy
0
Komentovať (0)