Foto: Cook County Sheriff’s Office / Unsplash

Zlodej pohorel na hlúpej chybe.

Krádež áut, žiaľ, patrí medzi najčastejšie druhy kriminálu na celom svete. Výnimkou nie sú ani Spojené štáty americké, kde nedávno prebehlo veľmi netradičné odcudzenie motorového vozidla. Zlodej totiž ďaleko nezašiel, pretože nevedel, ako sa dané auto šoféruje.

Polícia z Cook County v americkom štáte Illinois riešila pred pár dňami veľmi bizarný prípad. Pri pokuse o krádež vozidla značky Audi sa zlodej nechal chytiť príslušníkmi policajného zboru po tom, čo nevedel, ako sa s autom narába, píše Mirror.

Foto: Unsplash

Žena totiž na vlastnej koži zažila moment, kedy jej zlodej nakázal, aby vystúpila z auta a dala mu kľúče. Vystrašená žena videla, že zlodej, Andrew Moran, mal ruku vo vrecku mikiny a obávala sa, že by tam mohol skrývať zbraň alebo predmet, ktorým by sa ju snažil ohroziť.

Zradila ho neskúsenosť

Utekala tak do najbližšieho obchodu, odkiaľ zavolala políciu. Na kľúčoch od svojej Audi A3 však mala aj AirTag, teda elektronickú „kľúčenku“ od Apple, vďaka ktorej zistíte polohu predmetu, ku ktorému ste AirTag pripli.

Muž sa za ten čas pokúšal na aute odísť preč, no márne. Zradila ho až zahanbujúco trápna situácia, a síce, že 25-ročný zlodej nevedel šoférovať auto s manuálnou prevodovkou. Paradoxne, podľa Reader’s Digest má k februáru 2023 v Spojených štátoch až 96 % ľudí auto s automatickou prevodovkou, čo nahráva zlodejovi, ktorý to pravdepodobne nečakal.

Foto: Unsplash

Keď začul policajné autá, dal sa na útek. Vlakom sa previezol cez niekoľko zastávok v Chicagu, pričom kľúče od auta mal stále vo vrecku. Polícia ho dolapila na jednom z nástupíšť, no kľúče aj s AirTagom stihol medzičasom vyhodiť ešte vo vagóne. Policajti však ľahko našli svedka, ktorý potvrdil, že Moran ich vyhodil počas jazdy vlakom.

Údajne je duševne chorý, policajtom napľul do tváre

Moran sa však nevzdal „bez boja“. Policajtom počas zatýkania napľul do tváre a snažil sa ich kopať. Toto správanie obhájil jeho právny zástupca ako následok nedávnej operácie hlavy, ktorá mu mala spôsobiť duševnú poruchu. Navyše, obhajca sa snažil súd presvedčiť, aby Morana neposielal ho väzenia, pretože má doma 3 deti, o ktoré sa musí postarať.

Súd tejto požiadavke, prekvapivo, vyhovel, no len za predpokladu, že Andrew Moran zaplatí kauciu vo výške 15-tisíc dolárov a bude súhlasiť s monitorovacím náramkom.

Najnovšie články