Foto: Helge Kirchberger Photography / Red Bull Content Pool

V rámci návštevy Salzburgu a miesta, kde Red Bull zdokonaľuje tých najlepších športovcov pod svojimi krídlami, sme sa pozreli aj do unikátneho hangára, pod záštitou značky s dvomi červenými býkmi.

Hangar-7 je miesto, kde Red Bull vystavuje  pre verejnosť stroje, ktoré sú s touto značkou už neodmysliteľne späté. A teraz nehovoríme iba o lietadlách, ale aj o legendárnych monopostoch formuly F1 či Indy car a nesmieme zabudnúť aj na motorky známe z rôznych motokrosových podujatí.

S výstavbou tohto jedinečného miesta sa začínalo už v roku 1999 a časom Hangar-7 dospel do podoby, ktorá je svetovým unikátom. Bola by chyba si ho mýliť s bežným leteckým hangárom. Na stavbu z ocele a zo skla – teda z materiálov, ktoré vidíme najčastejšie pri pohľade na lietadlo, sa použilo až 1200 ton ocele a 1774 špeciálne tvarovaných okenných tabúľ o celkovej hmotnosti 380 ton.

Helge Kirchberger Photography / Red Bull Content Pool

Pri pohľade z vonku vidíme dve vysoké valcové veže, ktoré ohraničujú vstup. Keď návštevník vstúpi do výstavnej časti, očarí ho nad hlavou veľká oceľovo-sklenená konštrukcia, ktorá je koncipovaná do tvaru leteckého motora.

Lukas Pilz/Red Bull Content Pool

Hneď pri vstupe sa nachádza kapsula z prelomového projektu Red Bull Stratos, z ktorej podnikol svoj fenomenálny zoskok slávny Felix Baumgartner.

interez.sk

Ďalej v priestoroch dominujú rôzne typy lietadiel, všetky označené známym logom dvoch súperiacich býkov. Nájdete tu mnohé lietadlá skupiny Flying Bulls. Na celom priestore je skvelé to, že výstava nikdy nie je statická, ale lietadlá sa vo vnútri obmieňajú, podľa toho, či sa s nimi momentálne lieta alebo nie. Je to tak vždy meniace sa múzeum.

Helge Kirchberger Photography / Red Bull Content Pool

Ale ako sme spomínali, Hangar-7 nie je len o lietadlách. Všetkých milovníkov rýchlych aut určite zaujmú monoposty Torro Rosso, v ktorých sedeli špičkoví piloti F1 ako napríklad Mark Webber, Sebastian Vettel či David Coulthard.

Christopher Lee/Getty Images for Red Bull Racing)

Hangar-7 ale nie je len miesto, kde sa nachádzajú len tie najvýkonnejšie stroje planéty. Je to miesto, kde sa so špičkovou technológiou spája aj umenie v podobe rôznych výstav obrazov či iných umeleckých diel. Priestor je tiež oživený stromami, ktoré v návštevníkovi vytvárajú príjemnú atmosféru.

interez.sk

V prípade, že vyhladnete, v priestoroch sa nachádza aj reštaurácia. A to nie hocijaká. Reštaurácia Ikarus patrí medzi najexkluzívnejšie reštaurácie v Salzburgu a je unikátna tým, že každý mesiac v nej varí niektorí zo svetových top šéfkuchárov. Dôraz sa tak kladie na exkluzivitu, najvyššiu úroveň a vysokú kvalitu jedla. Niet preto divu, že v prípade, ak chcete reštauráciu navštíviť, je dobré si v nej vopred rezervovať miesto.

Helge Kirchberger/Red Bull Content Pool

Zo samotného Hangara-7 je výhľad aj na odletovú dráhu, a tak pri jeho návšteve môžete vidieť aj niektoré lietadlá Red Bull v samotnej akcii.

interez.sk

Na záver uvádzame, že vstup je do Hangaru-7 zadarmo, a tak vám nič nebráni v tom, aby ste toto miesto navštívili aj vy. Určite, tak ako my, neoľutujete.

Pozri aj: Dokonalé prepojenie dvoch odlišných svetov. Takto to vyzerá v špičkovom tréningovom centre, ktoré sa nachádza v starej továrni a v maštali

Príbehy
0
Komentovať (0)