foto: ilustračné, Unsplash

Dráma v Madride.

Aktualizácia 19:38:  Lietadlo spoločnosti Air Canada so 128 pasažiermi na palube v stredu bezpečne núdzovo pristálo na letisku v Madride. Informovala o tom agentúra AP. Španielske ministerstvo obrany v tejto súvislosti uviedlo, že do vzduchu vyslalo stíhačku F-18, aby jej pilot vyhodnotil poškodenie kolesa a podvozku kanadského lietadla.

Pôvodný text:

Lietadlo so 130 pasažiermi sa pripravuje na núdzové pristátie na letisku v Madride. Krátko po vzlete sa mu totiž odpojili časti podvozku, narazili a poškodili jeden z motorov. Informoval o tom portál Independent.

Lietadlo typu Boeing 767 leteckej spoločnosti Air Canada malo naplánovaný let z Madridu do Toronta. Letecká spoločnosť sa po incidente vyjadrila, že zrejme krátko po vzlete sa roztrhla jedna z pneumatík a poškodila motor.

Lietadlo lieta už pár hodín a bude musieť krúžiť nad letiskom dovtedy, kým nespáli dostatočne veľa paliva, kvôli ktorému teraz nie je možné pristáť.

Nálada v kabíne lietadla je pokojná, ľudia dôverujú pilotom a dúfajú, že všetko dobre dopadne. Naznačujú to videá z kabíny, ktoré ľudia z lietadla pridali na sociálne siete.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )