Foto: Polícia Yongshan

Po úteku z väzenia sa v jaskyni ukrýval 17 rokov.

Z väzenia ušiel ešte v roku 2002, teraz po 17 rokoch ho objavili žiť v jaskyni vďaka využitiu najmodernejších technológií. V najľudnatejšej krajine sveta sa polícii podarilo vypátrať 63-ročného trestanca s pomocou dronov. Našli ho v horskej jaskyni na juhozápade krajiny. 

Čínska polícia v zalesnenej oblasti v provincii Jün-nan podľa britského Huffington Post pátrala už minulý rok. Nájsť 63-ročného muža menom Song Jiang sa jej podarilo aj s využitím policajných dronov. Jiang bol na úteku celých 17 rokov. Ukrývať sa mal podľa BBC v jaskyni v horách neďaleko svojho rodného mesta.

Foto: Polícia Yongshan

Song Jiang utiekol z väzenia v roku 2002, kde si odpykával trest za obchodovanie so ženami a deťmi. V jaskyni mal podľa čínskej polície žiť dlhé roky bez akéhokoľvek kontaktu s civilizáciou. Bez kontaktu s ľuďmi mal byť Jiang tak dlho, že mu po zatknutí robilo problém komunikovať s políciou. Tip na to, kde sa Song Jiang nachádza, dostala polícia začiatkom septembra. Informovala o tom na svojom profile WeChat, kde zverejnila aj fotografie z policajnej akcie.

Foto: Polícia Yongshan

Podľa portálu Independent mal 63-ročný Jiang piť vodu z miestneho potoka, pričom na vytvorenie zásob využíval plastové fľaše. Živil sa zrejme tým, čo sa mu podarilo nazbierať, alebo uloviť, teplo získaval z otvoreného ohňa. Po zadržaní bol Song Jiang opäť prevedený do väzenia.