Foto: Unsplash

Spoločnosť ako dôvod uviedla technologické obmedzenia starých zariadení.

Jednu z najobľúbenejších streamovacích služieb, ktorú denne využívajú milióny ľudí na celom svete, si čoskoro nepustíte na viac ako 100 modeloch televízorov značky Sony. Zmeny plánuje spoločnosť zaviesť koncom februára.

Je to v dôsledku technologických obmedzení

Ako informoval portál Živé.sk, spoločnosť Sony oznámila, že medzi televízormi, ktoré už nebudú podporovať aplikáciu Netflix, je približne 100 modelov z rokov 2011 – 2013. Majitelia týchto televízorov teda čoskoro stratia prístup k aplikácii niekedy koncom februára.

Spoločnosť Netflix zatiaľ nevydala oficiálne stanovisko, ukazuje sa však, že dôvodom sú technologické obmedzenia. Tie sa však netýkajú iba prijímačov, ale aj Blu-ray prehrávačov, pomocou ktorých je možné spustiť rôzne streamovacie aplikácie.

Netflix bude čoskoro nefunkčný na niektorých modeloch HX Series, EX Series, W Series, KD-84X9005 alebo KDL-65S995A

Nejde však o žiadnu novinku. Netflix už dávnejšie „odstavil“ staršie televízory spoločností Samsung a LG. Problém podľa spoločnosti spočíva v tom, že nové verzie aplikácie nemusia na starších zariadeniach správne fungovať.

Ak patríte k tým, ktorí majú starší televízor a v blízkej dobe nemáte v pláne kupovať nový, no napriek tomu chcete naďalej využívať streamovacie aplikácie, riešením môže byť podľa spoločnosti Sony kúpa ďalšieho set-top boxu Smart TV.

Uložiť článok

Najnovšie články