Foto: TASR - Pavol Zachar

Ľudia uverili, že na daných fotografiách je mŕtvy bývalý policajný prezident Lučanský.

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel po tom, čo sa vo väzbe v utorok (29. 12.) pokúsil o samovraždu.

Po utorkovom pokuse o samovraždu bol Lučanský v kritickom stave prevezený do nemocnice. „Manželke bol umožnený kontakt v nemocnici od nočných hodín včerajšieho dňa, pričom podľa informácií dozorujúceho prokurátora pri jeho lôžku zotrvala aj počas dnešného dňa.

Únik fotografií zdravotného záznamu

Únik fotografií zo zdravotného záznamu z operácie zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského prešetria. Minister obrany Jaroslav Naď hovorí, že ide pravdepodobne o porušenie zákona. Lučanského po zranení oka vo väzbe operovali v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku, ktorá patrí pod rezort obrany.

„Urobíme všetko preto, aby sme identifikovali človeka alebo ľudí, ktorí takýto únik zdravotných informácií umožnili a aby tento človek alebo ľudia boli za takúto činnosť aj adekvátne potrestaní, vrátane trestnoprávnych následkov,“ vyhlásil. Osobe, ktorá poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, garantuje anonymitu, odmenu a beztrestnosť. Minister poprel tiež informácie o údajnom odvolaní riaditeľa nemocnice Vladimíra Lengvarského.

Internetom sa šíri hoax

Polícia Slovenskej republiky na svojich sociálnych sieťach upozorňuje, že na internete sa objavili fotografie, ktoré sú niektorými užívateľmi sociálnej siete označované ako snímky, na ktorých sa má nachádzať bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský. Toto tvrdenie sa nezakladá na pravde a na fotografiách určite nie je bývalý policajný prezident.

HOAX: NA FOTOGRAFII SA NENACHÁDZA BÝVALÝ PREZIDENT PZ

Masovo ste nás upozornili na fotografie, ktoré sú niektorými…

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody – Polícia SR Pondelok 4. januára 2021

 

Fotografie zobrazujú inú osobu, ktorá sa v októbri 2020 stala terčom fyzického útoku. O prípade v tom čase informovali médiá. V súvislosti so šírením uvedenej dezinformácie polícia posudzuje trestnoprávnu zodpovednosť osôb, ktoré ju publikovali.

Ak pociťujete akýkoľvek problém, bezplatná, anonymná a NONSTOP, odborná pomoc je dostupná na stránkach:

  • www.ipcko.sk (chat, email) – internetová poradňa pre mladých ľudí
  • www.krizovalinkapomoci.sk (bezplatný telefón – 0800 500 333, chat, email a video)
  • Dobrá linka – poradňa pre mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením.
Uložiť článok

Najnovšie články