Foto: Warner Bros, AccuSoft Inc.

/ 0 / Ľuboš Belko
Dnes oslavujeme 20. výročie Harryho Pottera. Veľa vody ubehlo od doby, kedy prvá knižka uzrela svetlo sveta a aby ste si to tak nepripúšťali, facebook pripravil takéto farebné odľahčenie.

Málo knižných sérií dokázalo tak zasiahnuť do súčasnej pop kultúry, aby ovplyvnili celú generáciu. A možno viac. Isteže mnoho spravilo aj filmové spracovanie tohto dnes už kultového čarodejníckeho hrdinu, avšak to, že film je adaptáciou knižnej predlohy určite netreba spomínať. A dnes je to už naozaj dlhých 20 rokov od jej prvého vydania. To dokáže skalných fanúšikov naozaj nepríjemne zaskočiť, ale skúste na chvíľu nemyslieť na to koľko času ubehlo. 

Ako pocta pre knihu, ktorá nás priviedla do Rokfortu, ktorá nám dala Hagrida lietajúceho na motorke a triediaci klobúk, nám facebook posunul nenápadné prekvapenie, ktorého kúzla sa ukáže v statuse. Zakaždým keď napíšete status, v ktorom zmienite slovo Harry Potter, alebo Gryffindor (Chrabromil), tieto slová sa zafarbia načerveno. V prípade, že zmienite slovo Slytherin (Slizolin), tak sa slová zafarbia nazeleno, teda farbu hada, ktorý sa spája so zakladateľom fakulty Salazarom.

unilad.co.uk

Pokiaľ napíšete Hufflepuff (Bifľomor) vaše slová sa zafarbia nažlto, nuž a v neposlednej rade keď hovoríte o Ravenclaw (Bystrohlave), vaše slová dostanú výraznú modrú farbu. A pokiaľ by sa vám kúzel na sociálnej sieti málilo, dočkáte sa ešte čohosi viac. Jediné čo treba spraviť je kliknúť na tieto farebné slová a kúzlo je na svete.

unilad.co.uk

Pozri aj: Tento kvíz dokáže vyriešiť na 100% len ozajstný fanúšik Harryho Pottera

unilad.co.uk


Komentovať (0)