Foto: Wikimedia.org

Slováci z DNA Production natočili kúsok, ktorý dostane šancu v Hollywoode.

Produkčná spoločnosť, ktorú vlastnia herci a producenti Ben Affleck a Matt Damon, kúpila práva na sfilmovanie trojdielnej minisérie Spravedlnost z dielne slovenskej DNA Production producenta Rasťa Šestáka a režiséra Petra Bebjaka. Trojdielnu minisériu Spravedlnost tak teraz uvidia aj americkí diváci.

Seriál plný napätia

Foto: DNA production

Akú cenu musí zaplatiť detektív vyšetrujúci prípad vraždy prominentného sudcu, ktorú spáchala jeho dcéra? Trojdielna psychologická dráma, v ktorej divák síce pozná vraha už od začiatku, ale až do konca je v napätí, pretože postupne odkrýva okolnosti a dôvody vraždy, ktorá ovplyvní životy hneď niekoľkým postavám. Dvadsaťročná Lily pribieha v šoku v strede noci do bytu svojho otca, policajného vyšetrovateľa Richarda, aby mu celá od krvi povedala, že v sebaobrane zabila svojho milenca.

Po tom, ako Richard zistí, že zavraždeným je prominentný sudca Kowalský, rozhodne sa dcéru kryť. Zahladí stopy a telo zakope. Keď sa Kowalského pozostatky nájdu, je vyšetrovanie pridelené kriminalistickému tímu, ktorý vedie práve Richard. V priebehu vyšetrovania Richard zisťuje, že postupne získavané dôkazy sú v rozpore s verziou jeho dcéry.

“Vždy ma fascinovalo prečo a ako sa niektorí dostanú až do takej situácie, kedy sú schopní spáchať ťažký zločin. Pri tvorbe všetkých tých dokumentárnych a hraných kriminálnych seriálov som sa snažil prísť na to, kde je tá hranica, kedy sa z “normálneho” suseda stane, vraždiace monštrum. Niekedy je tá hranica veľmi tenká,”hovorí Peter Bebjak v rozhovore pre protisedi.cz.

Na dôveryhodnosť a reálnosť kriminálnej linky príbehu dohliadal odborný poradca Luboš Valerián, ktorý v súčasnej dobe zastáva funkciu veliteľa služby kriminálnej polície a vyšetrovanie v Čechách.

Foto: DNA Production

Slováci nakrútili Spravedlnost pre Českú televíziu a pred necelými tromi týždňami s ňou získali prestížnu sošku Český lev v kategórii Najlepší televízny film alebo miniséria. ČR. Ešte pred televíznou premiérou bol prvý diel minisérie v nesúťažnej sekcii Panorama na jednom z najprestížnejších festivalov tvorby FIPA.

Pozri aj: Práca snov: Táto spoločnosť ti zaplatí tisíce eur za to, že precestuješ najkrajšie miesta Európy

StartItUp.sk
Uložiť článok

Najnovšie články