Foto: HBO Max

Televízna stanica HBO pripravuje nový kreslený seriál, ktorý bude satirizovať britskú kráľovskú rodinu z pohľadu šesťročného princa Georgea.

Seriál vytvoril americký producent Gary Janetti, ktorý stojí aj za animovaným sitcomom Griffinovci.

Seriál s názvom The Prince sa bude zaoberať „strasťami a slasťami života kráľovského dieťaťa“, uviedol Janetti, ktorý zároveň nadabuje postavu malého následníka trónu, informovala v stredu spravodajská stanica Sky News.

Vznik seriálu bol inšpirovaný Janettiho humorným účtom na sociálnej sieti Twitter, na ktorom očami princa Georgea vtipne komentuje hlavné udalosti dňa týkajúce sa kráľovskej rodiny a celebrít. Účet má takmer milión odberateľov.

Na dabingu ďalších členov britskej kráľovskej rodiny sa bude podieľať tím hercov z USA a Británie.

V sitcome budeme počuť hlas Orlanda Blooma

Princovi Harrymu prepožičia svoj hlas Orlando Bloom, zatiaľ čo Meghan nahovorí Condola Rashadová. Lucy Punchová bude vystupovať ako vojvodkyňa Catherine, Iwan Rheon ako princ William, Tom Hollander ako princ Philip i ako princ Charles, Frances De La Tourová ako kráľovná Alžbeta II. a Alan Cumming ako Georgeov komorník Owen.

Miesto v seriáli dostane aj jeho mladšia sestra princezná Charlotte či kráľovnini psi plemena Welsh Corgi Pembroke.

Seriál bude ťažiť z nedávneho škandálu

Seriál bude podľa Sky News pravdepodobne ťažiť aj z nedávneho škandálu „megxit“, keď Harry a Meghan oznámili, že sa vzdávajú svojho postavenia vysokopostavených členov britskej kráľovskej rodiny a sťahujú sa do Kanady, kde hodlajú žiť ako radoví občania.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )