Foto: Unsplash

Mladík sa vraj ukryl pod stolom, okolo ktorého si až do príchodu polície posadali nahnevaní návštevníci pláže - nudisti.

Brnenským policajtom bol oznámený kuriózny prípad. Na nudistickej pláži pri Brnenskej priehrade úradoval zlodej, ktorý sa snažil ukradnúť bicykel. To, čo nasledovalo nečakal on, ani policajti. Skupina nudistov na príchod mužov zákona nečakala a začala ho prenasledovať.

K incidentu došlo v utorok, počas toho ako jedna z nudistiek zaspala, informujú Novinky.cz. Situáciu sa rozhodol využiť oblečený mladík, ktorý sa k nej prikradol a vzal jej bicykel v hodnote asi 1000€.

Z pokojného spánku ju vyrušil krik ostatných nudistov s tým, že jej niekto kradne bicykel. Obzrela sa a skutočne uvidela mladíka, ako si prisvojil jej stroj. Spravodlivosť do svojich rúk zobrali ostatní nudisti, ktorí sa v momente zdvihli zo svojich diek a nahí ho začali prenasledovať.

Nevybral si jednoduchší zo smerov na útek

„Dvadsaťšesťročný zlodej si vraj z viacerých smerov úteku nepochopiteľne vybral ten, ktorý viedol do kopca. Po pár metroch teda podľa svedkov bicykel odhodil a bežal k bufetu, kde ho skupina prenasledovateľov aj tak dolapila,“ opísal hovorca strážnikov Jakub Ghanom.

„Jeden z prizerajúcich zavolal políciu, zatiaľ čo mladík sa vraj ukryl pod stolom, okolo ktorého si až do príchodu hliadky mestskej polície posadali nahnevaní návštevníci pláže – nudisti, aby nemohol utiecť. Poznať dotyčného nebolo pre strážnikov zložité. Okrem toho, že ho ostatní neustále strážili, bol medzi nimi jediný oblečený,“ dodal hovorca.

Vzhľadom na hodnotu bicykla prípad strážnici odovzdali štátnym policajtom.