Foto: Wikimedia (uıɐɾ ʞ ʇɐɯɐs)

Udalosti, ktoré sa odohrali v americkom štáte Nové Mexiko, sa ponášajú na slušný rozjazd sci-fi filmu.

Solárne observatórium v Novom Mexiku je jedným z najväčších slnečných teleskopov na svete. Pred pár dňami však bolo bez bližšieho vysvetlenia evakuované. Stalo sa tak minulý piatok. Personál bol premiestnený na bezpečné miesto a aby toho nebolo málo, na mieste zasahovali agenti FBI. To, čo sa neskôr naskytlo obyvateľom a miestnym úradom bol len prostý nápis: “Dočasne zatvorené.”

A nikto netuší čo sa stalo, dokonca ani miestny šerif. Ten vyslal na miesto svoje jednotky, ktoré tu však neidentifikovali žiadnu hrozbu. “FBI nám odmieta povedať, čo sa deje,” hovorí šerif Benny House. “Na miesto som poslal svoje jednotky, ktoré však agenti nechcú pustiť ďalej. Nikto nám nepovedal, aký má zmysel to, že na mieste zasahujú.

Observatórium sa nachádza Lincolnovom národnom lese vo výške 2 800 metrov, teda presne na takom mieste, kde by sa mohla započať jedna z epizód seriálu Akty X. Na mieste však nebol Mulder so Scullovou, ale čierne vládne auto a dokonca aj vojenská helikoptéra Blackhawk známa aj ako Čierny Jastrab. V rovnaký deň bola zavretá aj miestna pošta, či to má však nejaký súvis za zatiaľ iba špekuluje.

UH60A.jpg
Wikimedia

Nič viac sa však nevie. Samozrejme, že po takejto udalosti, ktorá nie je vysvetlená, sa rozbehne predstavivosť obyvateľstva na plné obrátky. Sú to teda mimozemšťania alebo nepriateľská strela? Nie, zatiaľ sa len vie, že ide o akúsi kriminálnu aktivitu. Observatórium patrí asociácii univerzít pre výskum a astronómiu známu pod skratkou AURA.

Visitors Center Sunspot.jpg
Wikimedia

Tí však tiež nevedia špecifikovať, čo sa deje. Dokonca ani nemohli potvrdiť prítomnosť FBI na mieste a to aj napriek tomu, že o tom verejne prehovoril miestny šerif. FBI riadi podľa šerifa všetky informácie, ktoré sa od AURA dostanú k verejnosti, dokonca ani samotná polícia nedostala žiadne detaily. Okolo observatória teraz vznikajú rôzne konšpirácie. Napriek tomu, že nič nebolo špecifikované, observatórium opäť by malo byť otvorené už tento týždeň.

sciencealert.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )