Foto: TASR/Facebook - Peter Pollák jr.

Polícia pátra po Danielovi Bombicovi, má sa vyhýbať trestnému konaniu.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Martine vyhlásilo pátranie po Danielovi Bombicovi, narodenom 17. októbra 1981. Má sa vyhýbať trestnému konaniu. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Ako však informuje Refresher, zatykač bol rozšírený na európsky.

„Na obvineného Daniela Bombica bol sudcom pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu vydaný príkaz na zatknutie, keďže sa nepodarilo inak zabezpečiť jeho prítomnosť na úkonoch trestného konania,“ uviedla polícia s tým, že viac informácií nemôže uviesť.

Známa firma

Daniel Bombic, ktorý na sociálnych sieťach vystupuje pod menom Danny Kollár, je známe meno slovenskej dezinformačnej scény, kde patrí medzi jej najväčšie hviezdy. Pracoval pre viaceré klamlivé média, napríklad pre KulturBlog, kde sa stretol aj s Milanom Mazurekom. Známym sa stal najmä vďaka šíreniu absolútnych nezmyslov o covide, ktorým však mnohí jeho stúpenci uverili.

DenníkN ho v minulosti označil za internetového agresora, ktorý šíri nepravdy a osobné údaje lekárov či zamestnancov štátu, ktorí následne čelili obťažovaniu. Samotní Bombic je aj napriek zatykaču stále aktívny na Telegrame.

„Je mi úplne jedno, čo sa so mnou stane. Moja misia je splnená. Zachránil som stovky životov a odkryl som poskokov Sionu. Grande finále príde, keď zmiznem,“ napísal na sociálnej sieti, keďže bol jeho Facebook už dávnejšie zrušený.