Foto: fontech.sk - screenshot/facebook

Slovenským internetom sa šíri nová vlna hoaxu. Ľudia vo veľkom píšu do komentárov "BFF".

Škandál, s únikom informácií a narušením súkromia miliónov užívateľov na Facebooku, spoločnosťou rezonuje už niekoľko týždňov. Aj my sme vám priniesli viaceré články na túto tému a tak si môžete napríklad podľa tohto návodu stiahnuť všetky svoje údaje, ktoré ste zadali na sociálnu sieť a zistiť čo o vás Facebook vlastne vie. Kauza okolo najznámejšej sociálnej siete bola však zneužitá aj na nachytanie bežných užívateľov. Aj vy ste si všimli v komentároch na Facebooku, že niektorí ľudia či vaši priatelia píšu skratku BFF? 

BFF je anglická skratka výrazu Best Friend Forever čiže v preklade najlepší kamaráti navždy. Podvodný post nabáda k tomu, aby ľudia napísali túto skratku do komentára a keď sa písmená zafarbia nazeleno, zamenená to, že váš účet je chránený. Ak sa nezafarbí, mali by ste si v záujme svojej vlastnej bezpečnosti zmeniť heslo. Príspevok na internete pritom tvrdí, že nástroj vymyslel sám Mark Zuckerberg aby pomohol ľuďom overiť bezpečnosť ich účtu.

Foto: fontech.sk

Nedajte sa nachytať

Tým, že túto skratku napíšete do komentára, určite nezistíte to, na čo tento podvodný príspevok nabáda. Vyfarbenie skratky je nástroj, ktorý Facebook bežne používa. Ako uvádza portál fontech.startitup.sk podobne funguje aj v slovenčine slovíčko Gratulujem. Ak ste to vyskúšali a BFF sa vám náhodou nevyfarbí, ani prinajmenšom nie to nie je dôvod na paniku.

Príspevok na internete zverejnila slovenská stránka a pod príspevkom sa objavilo až 38 tisíc komentárov. Neskôr stránka uverejnila, že ide iba o vtip. Ak teda uvidíte, ako niekto píše do komentárov túto skratku, už budete vedieť, že sa stal obeťou klasického internetového hoaxu.

Pozri aj: Správy v Messengeri mohli mazať iba ľudia z Facebooku. Čoskoro ich budete môcť vymazať aj vy a to aj hneď po odoslaní

fontech.skzive.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)