Ilu: messenger.com

Možno aj vám sa už stalo, že ste omylom poslali správu inej osobe, ako ste mali pôvodne v pláne.

Alebo ste napísali vyznanie, ktoré ste si však sekundu po odoslaní správy danej osobe rozmysleli. Odoslanie správy je však momentálne nezvratné, ak niečo odošleme, musíme znášať pozitívne, či negatívne následky. A aby toho nebolo málo, prípadná nepríjemnosť sa nám donekonečna pripomína v odoslaných správach. Zdá sa však, že toto bude vďaka novinke na Facebooku už čoskoro minulosťou.

Facebook totiž plánuje zaviesť novinku, ktorá vám umožní vymazať správy, ktoré ste už odoslali. Tento nápad vznikol zrejme ako následok škandálu, ktorý sa prevalil len pred niekoľkými dňami. Ukázalo sa totiž, že Cambridge Analytica zneužívala súkromné údaje užívateľov sociálnej siete. Ak si chcete pozrieť, či vaše údaje nebol zneužité kliknite sem. Niektorí užívatelia, ktorí boli v kontakte s Markom Zuckerbergom alebo inými zamestnancami na čele Facebooku si všimli, že niektoré správy boli z konverzácií vymazané.

Aj v súčasnosti existuje v rámci Facebooku nástroj, ktorý vymaže po nejakom čase odoslané správy, ani o tom však mnoho ľudí nevie. Aplikácia však zatiaľ nepovoľuje okamžite vymazať nechcené správy, ktoré ste poslali. Za svoje chyby sa sociálna sieť ospravedlnila a sľúbila, že možnosť vymazať odoslané správy bude na Facebooku sprístupnená v priebehu niekoľkých mesiacov.

Foto: unsplash.com

Hovorca Facebooku sa pre TechCrunch vyjadril nasledovne: „O vytvorení možnosti vymazania správy sme diskutovali už aj v minulosti. Okrem toho, užívatelia Messengeru si dokážu nastaviť konverzácie tak, aby sa po istom čase konverzácie automaticky vymazali. V blízkej budúcnosti však zavedieme rozšírenejšiu verziu tejto funkcie. Kým sa nám aplikáciu podarí vytvoriť a plne sfunkčniť, zaberie nám to ešte nejaký čas. Do tej doby sa však už nebudú vymazávať žiadne konverzácie so zamestnancami vo vedení Facebooku. Túto možnosť sme mali zaviesť už oveľa skôr a mrzí nás, že sme tak doteraz neurobili.“

Čo si myslíte o možnosti vymazať správu z Facebooku vy? Akú inú dôležitú funkciu by podľa vás mal Facebook ešte mať?

Pozri aj: Od prvého volania z mobilného telefónu uplynulo 45 rokov. Spomínate si ešte na tieto legendárne telefóny?

highsnobiety
Príbehy
0
Komentovať (0)