Foto: Architekt Šebo Lichý

Po novej atrakcii na Devínskej Kobyle, by sa prví návštevníci mohli prechádzať už na jeseň tohto roka.

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle môže prilákať ďalších ľudí do tejto, už teraz obľúbenej lokality. Už len tým, že sa bude nachádzať na území Bratislavy určite osloví široký okruh záujemcov. 

Aspoň v to dúfa, starosta Milan Jambor, ako uvádza pre portál etrend.sk. O vyhliadkovej veži sa začalo diskutovať už v minulosti. Projekt by mal vyrásť v oblasti bývalej raketovej základne.

Starosta mestskej časti sa ešte pred rokom pre cas.sk vyjadril, že predpokladá, že z toho bude top turistická destinácia v Bratislave. Dostanete sa tam asfaltkou na bicykli. Budú odtiaľ nádherné výhľady na Zobor a Viedeň, Výhľad na Alpy bude tiež samozrejmosťou.

Veža s rozpočtom 250-tisíc eur by mala byť vysoká 21,27 metra a týčiť by sa mala vo výške 530 metrov nad morom. Podľa dokumentácie bude stáť na ploche 62,5 metra štvorcového. Veža bude pozostávať z oceľovej konštrukcie so schodiskom a s vyhliadkovými plošinami. Konštrukcia bude podopieraná tromi nosnými piliermi.
Stavbu navrhlo štúdio Architekti Šebo Lichý a pri jej návrhu sa inšpirovalo hmyzom Pamodlivkou dlhokrkou. Tú môžeme nájsť práve v tejto lokalite. Veža je konštruovaná pre maximálne 15 ľudí.

Podľa starostu by veža mohla stáť už v septembri alebo v októbri tohto roka. Všetko ale záleží od toho, či sa podarí vybaviť všetky potrebné povolenia. Ak áno, potom by realizácii projektu už nič nemalo stáť v ceste.

Pozri aj:  Eiffelova veža či Socha slobody. 10+ fotografií predtým a potom najslávnejších stavieb sveta ukazujú, ako vyzerali na úplnom počiatku

etrend.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )