Reprofoto: Youtube/Ernesto Galiotto

Smartfón sa našiel na pláži takmer bez poškodenia.

Pád smartfónu nie je nikdy nič príjemné. Pokiaľ nám vypadne z ruky, pri troche šťastia sa s ním nič nestane. Šok, ktorý by nechcel zažiť nikto z nás, ale postihol Ernesta Galiotta, ktorý v Brazílii natáčal video v rámci dokumentárneho filmu. Z okienka malého lietadla pri prelete nad plážou mu totiž náporom vetra vykĺzol z rúk jeho iPhone 6s práve vtedy, keď natáčal video. 

Nápor vetra mu vytrhol iPhone z ruky

Ernesto letel v malom lietadle, pričom natáčal video o pláži v Cabo Frio. Následne vytiahol aj svoj smartfón a chcel vytvoriť video aj pomocou neho. Ten však dal príliš von z lietadla a urobil zásadnú chybu, keď ho prestal držať obidvomi rukami.

Silný nápor vetra spôsobil, že iPhone sa mu vyšmykol z ruky. Mnohí by sme sa s ním rýchlo rozlúčili, keďže pád z výšky 600 metrov nedáva veľké šance na prežitie. Navyše, keďže Ernesto natáčal video o pláži, bola významná šanca, že iPhone skončí v mori.

Takmer bez poškodenia

Po prílete však telefón lokalizoval pomocou aplikácie Find My Phone a zistil, že vysiela signál, informuje portál Techbyte. Keď prišiel k smartfónu, našiel ho na pláži v piesku. Okrem niekoľkých škrabancov a prasknutého ochranného skla na displeji sa iPhonu nič nestalo.

Stále fungoval a dokonca natočil aj video samotného pádu z výšky približne 600 metrov, ktorý trval asi 15 sekúnd. Výhodou jednoznačne bolo, že smartfón spadol na pláž do piesku, čím sa náraz stlmil. Ernesto tak mal neuveriteľné šťastie.

Ernesto potom vytvoril video, ktoré ukazuje ako mu iPhone vykĺzol, potom samotný pád, ktorý natočil iPhone a tiež jeho nájdenie na pláži.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )