Foto: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky

Ľudia si myslia, že na internet môžu napísať hocičo.

Niektorí ľudia predpokladajú, že internet je miestom, kde môžu napísať hocijakú vyhrážku a nič sa im nestane. Aj tento príbeh ale hovorí o opaku. Prednedávnom sa polícia zaoberala nevhodným statusom Rómky na adresu väčšinou populácie v súvislosti s tragédiou v Prešove. 

Ako informuje Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku, zaoberá sa viacerými prípadmi nenávistných komentárov a je jedno z ktorej strany. Ako príklad ukázali nenávistný status muža, ktorého riešili ešte v auguste.

Za nenávistný komentár dostal pokutu 200 eur. V statuse sa nemiestne vyjadroval na adresu Rómov a vyzýval na ich upálenie, stiahnutie z kože či topenie. To je podľa neho riešenie rómskej problematiky. Komentár okrem spŕšky nechutností obsahoval aj mnoho gramatických chýb, čo je pri takýchto vyjadrovaniach už pomaly typické.

Muž vlastne mohol byť rád, že vyviazol iba s pokutou, keďže takéto prejavy by mohli z niektorých pohľadov napĺňať aj znaky trestného činu. Ak aj vy narazíte na internete na podobné nenávistné komentáre, kontaktujte políciu, ktorá sa prípadom bude zaoberať.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )