Foto: pixabay.com

Petra Sušaninová / / Série
Podľa odborníka na plodnosť medicína pokročila natoľko, že čoskoro bude možné transplantovať maternicu aj mužovi.

V oblasti transplantácie maternice u žien sa lekárom podarilo dosiahnuť značné úspechy. Čoskoro sa im niečo podobné možno podarí dosiahnuť aj pokiaľ ide o transplantáciu maternice mužovi. Lekárom sa už úspešne podarilo transplantovať maternicu ženám, ktoré sa narodili bez nej. Teraz chcú pomôcť ľuďom, ktorí sa narodili v tele muža, zmenili však svoje pohlavie na ženské.

To by znamenalo, že aj žena, ktorá bola kedysi mužom, by mohla vynosiť dieťa. Lekári tvrdia, že neexistuje žiaden dôvod, prečo by to tak nemohlo byť. V posledných mesiacoch sa objavili správy o mužovi, ktorý bol kedysi ženou a teraz sa mu podarilo vynosiť dieťa. Odborník na plodnosť Dr. Paulson tvrdí, že nič nie je nemožné, aj keď lekárov čaká ešte nejedna výzva. Na konferencii v Texase sa dokonca vyjadril, že prvý pokus o transplantáciu maternice mužovi môže začať pokojne už zajtra.

Man Gets ‘Pregnant’, Hospitalised After S*x With Men: #pregnantman #pregnancy #lgbt #gender #delusionhttp://www.news-world-update.com/2016/02/man-gets-pregnant-hospitalised-after-sx.html

Posted by News-world-update on Samstag, 13. Februar 2016

Je to však náročná procedúra a vyžaduje si kvalitné vybavenie a skúsených lekárov. Nie je to niečo, čo sa vybaví hocikde v priebehu hodiny. Okrem toho, mužská panva je príliš úzka, aj keď by teda muž mohol otehotnieť, nedokázal by porodiť prirodzenou cestou a dieťa by sa muselo narodiť cisárskym rezom. Muž však vo svojom tele má dostatok priestoru na to, aby mu mohla byť implantovaná maternica a keby bral počas tehotenstva hormóny, je možné, že by mohol vynosiť zdravé dieťa.

Maternicu môžu lekári transplantovať zo živého darcu, alebo z darcu, ktorý prešiel mozgovou smrťou. Operácia by trvala dlhých 10 hodín. Po transplantácii by do novej maternice muselo byť implantované embryo. Aj keď počet záujemcov zrejme bude narastať, zatiaľ ide len o experimentálnu procedúru.

Remember Thomas Beatie — a.k.a The Pregnant Man?! Wait until you see what the father-of-three and his kids look like today! —> http://bit.ly/2eRyxj4

Posted by In Touch Weekly on Dienstag, 28. Februar 2017

Prvá takáto transplantácia sa konala v roku 2014 vo Švédsku a narodilo sa po nej zdravé dieťa. Prvý Brit by mal podstúpiť operáciu budúci rok v Londýne. Problémom však je, že v Británii je nezákonné vytvárať embryá na takéto účely. Profesor etiky na univerzite v Oxforde, Julian Savulescu tvrdí, že takáto transplantácia a oplodnenie predstavuje riziko pre plod a budúce dieťa. Na vážkach je psychická pohoda človeka, ktorý chce takýmto spôsobom vynosiť dieťa a psychický dopad na dieťa, ktoré sa narodí nezvyčajným spôsobom.

Čo si myslíte o možnosti, že by muž mohol vynosiť dieťa vy?

Pozri aj: Keď uvidíte, ako sa menili hranice Slovenska počas histórie, už nikdy sa naň nebudete pozerať rovnako

dailymail
0
Komentovať (0)