Foto: Alabama Department of Agriculture/ Ilustračná: Pixabay

Rastlina sa podobá na tekvicu.

Pred týždňom sme vás informovali v článku o tom, že ľuďom v USA chodia záhadné balíčky z Číny, ktoré si nikdy neobjednali a nachádzajú sa v nich rôzne semená. Úrady následne vydali vyhlásenie, aby ľudia semená nepestovali a aby kontaktovali miestne úrady, ktoré po ne prídu a potom ich zlikvidujú. Muž zo štátu Arkansas však tieto semená zasadil ešte pred vyhlásením úradov. 

Semená prišli pred dvomi mesiacmi

Semená podľa úradov môžu obsahovať invázne rastliny alebo sa v nich môžu nachádzať zárodky škodlivého hmyzu. Doyle Crenshaw z Arkansasu dostal semená pred približne dvomi mesiacmi, pričom úrady informovali o riziku semien iba koncom júla. Crenshaw preto kontaktoval miestne úrady a tie prídu rastliny zlikvidovať, píše portál Insider.

**UPDATE** 7/28/2020Any questions regarding receiving unsolicited seeds, or if you’ve received seeds and have already…

Gepostet von Whitehouse Police Department am Samstag, 25. Juli 2020

Rastú ako bláznivé

Crenshaw hovorí, že na rastliny aplikoval hnojivo a tie začali rásť ako bláznivé. Semená vyrástli do rastliny, ktorá náramne pripomína tekvicu, s bielym plodom a oranžovými kvetmi. Aj keď rastlina skutočne vyzerá ako tekvica, potvrdiť by to mohla až podrobná analýza.

Nemusia byť škodlivé

Zástupca veterinárnej inšpekčnej služby USA oznámil, že identifikovali 14 semien, ktoré prišli z Číny a nachádzali sa tam bežné bylinky ako je rozmarín či šalvia.

Úrady už predtým vyhlásili, že tu môže ísť o bežný podvod predajcov, keď sa zasielajú prázdne či veľmi lacné zásielky s cieľom zvyšovania kladného hodnotenia predajcov. Je preto pravdepodobné, že toto je ten prípad.

Zásielky sú totiž často označované, že sa v nich nachádzajú šperky či drahé predmety, pritom sú vo vnútri iba lacné semená. V každom prípade by mali byť ľudia pred nevyžiadanými zásielkami opatrní a radšej ich nahlasovať úradom.

0
Uložiť článok
Komentovať