Foto: TASR/AP

Joey Chestnut je majster sveta v jedení hotdogov.

V Spojených štátoch amerických sa každoročne konajú medzinárodné majstrovstvá sveta v jedení obľúbených hotdogov. Väčšinou sa dočkáme aj prekonania rekordu a inak tomu nebolo ani tento rok. Joey Chestnut zjedol za 10 minút neuveriteľných 76 hotdogov, čím prekonal vlastný rekord, píše portál CNN.

Kráľ hotdogov

Joey však nie je len tak hocijaký súťažiaci. Z posledných pätnástich ročníkov vyhral až štrnásť, a preto je právom pasovaný za kráľa jedenia párkov v rožku. Geoffrey Esper síce skončil druhý, no zaostal za Joeym až o 26 hotdogov. Aj napriek tomu ich zjedol 50, čo je taktiež úctyhodný výkon.

Čo sa týka nežného pohlavia, najvyššie sa umiestnila Michelle Lesco. Na deviatu priečku jej stačilo zjesť “iba” 30 hotdogov. Druhá skončila Sarah Rodriguez s 24 kúskami. Obidve spomínané dámy však mali obrovské šťastie, keďže úradujúca šampiónka Miko Sudo, sa kvôli materským povinnostiam nemohla zúčastniť súťaže. Miki Sudo do seba naposledy napchala až 48 kúskov.

Súťaž sa koná každoročne na Deň nezávislosti na ostrove Coney Island. Ide o udalosť, ktorá priláka tisícky divákov a jej história údajne siaha až do roku 1916.

0
Uložiť článok
Komentovať