Foto: Instagram/ mckameymanorextinction

Prežite hororový film na vlastnej koži.

McKamey Manor nie je ako väčšina strašidelných domov, kde sa máte zľaknúť strašidiel v bielych obliečkach. Nenájdete tam ani unudených zamestnancov, ktorí by s cigaretou v ruke čakali, kým odídete. Dom v San Diegu sľubuje tie najväčšie nočné mory, na ktoré tak skoro nezabudnete.

Podľa tvorcov ide o najstrašidelnejší dom na svete a fakt, že tento 8-hodinový zážitok ešte nikto nedokončil, to len potvrdzuje. Skúšali to vojnoví veteráni, policajti, športovci, opravári, ženy v domácnosti či kozmetičky – nikto to nezvládol. Na videách ich môžete vidieť ako plačú a prosia, aby to skončilo. To všetko však zdvíha ešte väčšiu vlnu záujmu, v poradovníku totiž čaká až 27-tisíc záujemcov.

Na to, aby vás vybrali, musíte spĺňať niekoľko požiadaviek. Musíte mať viac ako 21 rokov, žiadne zdravotné problémy a pred vstupom podpíšete dokument, v ktorom sa zriekate práv, a teda majiteľov nebudete žalovať za psychickú či fyzickú ujmu na zdraví. Potom už len počkáte kým vás fingovane unesú a vaša nočná mora sa môže začať.

Celý zážitok má pripomínať hororový film v skutočnom živote, no ako bonus ho celý nahrajú a vy ho tak môžete znova a znova prežiť. Zažiť tam môžete naozaj čokoľvek, vylúčené nie je ani strihanie vlasov či oholenie obočia, môžu vás topiť, biť, šliapať po vás alebo pokojne donútiť jesť zhnité vajce alebo vlastné zvratky. Vylúčené nie sú ani jedovaté pavúky, šváby či pochovanie zaživa.

Najhoršie však na tom všetkom je to, že neexistuje žiadne bezpečné slovo, ktoré by znamenalo koniec hororu. To, či vás pustia skôr, je len na hercoch, ktorých môžete odprosiť. Oni sami dotvárajú atmosféru a hrôze pridávajú na autenticite.

V porovnaní s inými podobnými domami však nejde o zárobkovú činnosť, jediná forma platby je jedlo pre psov, ktoré darujú dobročinnej organizácii. Napriek tejto noblesnej myšlienke však čelí majiteľ domu, Russ McKamey, obrovskej vlne kritiky, pretože ho verejnosť považuje za sadistu a psychopata. Okrem toho sa viacerí účastníci sťažovali na zranenia a nočné mory, ktoré ani týždne po skončení neprešli.

Pozri aj: Kvôli hladu si odrezal prst. Krutý Minnesotský hladovací experiment mal vedcom ukázať, ako ľudia reagujú na nedostatok potravy

theguardian.com

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články