foto: moviestillsDB.com

To najlepšie z kinematografie tohto roka nás ešte iba čaká.

Rok 2019 kinematografii naozaj praje. V našich kinách sme mohli vidieť viacero skvelých filmov, ktoré očarili fanúšikov aj kritikov. To však ešte nie je ani zďaleka všetko. Pozrime sa na očakávané premiéry zahraničných ale aj slovenských filmov, na ktoré sa do konca roka môžeme tešiť.

Tento rok sme mali možnosť už vidieť viaceré kvalitné snímky. Posledné mesiace prinesú späť na plátna množstvo obľúbených hrdinov, kritikmi uznávané filmy ale aj kvalitné slovenské drámy, ktoré nám ukážu zrkadlo našej krajiny. Ak patríte medzi pravých filmových nadšencov, zapíšte si tieto dátumy do kalendára.

Skutok sa stal

Tešiť sa môžeme aj na slovenský dokumentárny film Skutok sa stal z dielne Barbory Berezňákovej, ktorý nám sprostredkuje zločiny 90. rokov, ktoré neboli nikdy potrestané, pomocou príbehu troch kamarátov Oskara Fegyveresa, Róberta Remiáša a Petra Tótha, ktorých určite netreba nikomu predstavovať. Síce mal premiéru pred pár dňami, nemohli sme ho vynechať.

Dátum premiéry: 12.9.2019

Rambo: Posledná krv/ Rambo: Last Blood

Legendárny Rambo sa vracia domov. Jeho pokus o pokojný život na arizonskom ranči však prekazí únos dcéry jeho dávneho priateľa z minulosti. Rozhodne sa jej teda pomôcť a vydáva sa bojovať proti únosu dievčat kvôli nútenej prostitúcii za hranicami Mexika.

Dátum premiéry: 19.9.2019

Ad Astra

Brad Pitt už tento rok zažiaril v snímke Vtedy v Hollywoode po boku Leonarda DiCapria. O tom, že je v najlepšej forme, svedčí aj jeho hlavná úloha v snímke Ad Astra. Film nás vtiahne do 22. storočia, kedy sa umelá inteligencia stáva človeku rovným a nemožný nie je už ani kontakt s mimozemskou civilizáciou. Na čele výpravy sa ocitá práve Brad Pitt a je vyslaný na Mesiac či Mars. Tak, ako sa kedysi diskutovalo o udelení Oscara pre DiCapria, teraz svitá nádej pre Pitta, ktorý by si ho zaslúžil rovnako.

Dátum premiéry: 19.9.2019

Angry Birds vo filme 2/ The Angry Birds Movie 2

Tešiť sa môžeme aj na pokračovanie úspešnej animovanej snímky Angry Birds vo filme, pre malých aj veľkých. Obľúbení hrdinovia budú musieť tentokrát čeliť novému nepriateľovi, pochádzajúcemu z tajomného tretieho ostrova, o ktorom doteraz ani netušili. Aby ho porazili, musia obyvatelia Píplandu a Krochkáči spojiť svoje sily.

Dátum premiéry: 19.9.2019

Daždivý deň v New Yorku/A Rainy Day In New York

Pre milovníkov romantických komédií a trocha nezávislej kinematografie tu máme novinku režiséra Woodyho Allena. Gatsby a Ashleigh trávia daždivý víkend uprostred New Yorku. Čaká ich však množstvo prekvapení, s ktorými vôbec nepočítali a postupne zisťujú, že tieto dni majú možno naozaj tráviť s niekým iným. Nebude chýbať ani skvelé obsadenie. V hlavných úlohách sa nám predstaví hviezda filmu Daj mi tvoje meno Timothée Chalamet, Elle Fanning či speváčka Selena Gomez.

Dátum premiéry: 26.9.2019

Joker

Hovorí sa o ňom ako o jednom z najlepších filmov roka. V Benátkach zožal dlhý, osem minútový potlesk a získal aj Zlatého leva. Prvé recenzie kritikov túto komiksovku tipujú dokonca na Cenu Akadémie. Neúspešný komediant Arthur Fleck sa túla v prezlečení klauna po uliciach Gotham City. Toto možno nevinné divadielko mu začína prerastať cez hlavu, stráca pojem o realite a stáva sa zločincom, známym ako Joker.

V hlavnej úlohe Jokera sa predstaví Joaquin Phoenix a po jeho boku uvidíme napríklad Zazie Beetz, Roberta De Nira alebo Frances Conroy.

Dátum premiéry: 3.10.2019

Zombieland 2: Rana istoty/ Zombieland 2: Double Tap

Zombieland sa od svojho vzniku stal kultovým filmom. Po desiatich rokoch sa režisér Ruben Fleischer vracia na filmové plátna s jeho pokračovaním. Dokonca nebude chýbať ani pôvodné herecké obsadenie, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone a Abigail Breslin, ktoré bude musieť znova čeliť invázii zombie ale aj ďalším nástrahám.

Dátum premiéry: 24.10.2019

Amnestie

O filmy zo slovenskej dielne nebude núdza. Jedným z najočakávanejších filmov nie len tohto roka bude mať premiéry už koncom októbra. Do našich kín sa následne dostane na výročie Nežnej revolúcie. Snímka založená na skutočnom období našej histórie nás zavedie na prelom 80. a 90. rokov, kedy boli udeľované kontroverzné Havlove amnestie. Pomôže nám pochopiť, prečo boli slovenské väznice plné politických väzňov a množstvo ďalších zaujímavých a dôležitých informácií o našich dejinách.

Dátum premiéry: 31.10.2019

Charlieho anjeli/ Charlie’s Angels

Charlieho anjeli sú spať a to vo veľkom štýle. Pod režisérskou taktovkou Elizabeth Banks sa v hlavných úlohách predstavia Kristen Stewart, Naomi Scott a Elly Balinská. Pod vedením tajomného Charlesa Townsenda sa opúť púšťajú do nebezpečných misií, aby ochránili životy ostatných ľudí.

Dátum premiéry: 14.11.2019

Portrét ženy v plameňoch/ Portrait de la jeune fille en feu

Snímka Portrét ženy v plameňoch získal na festivale v Cannes Cenu za najlepší scenár. Francúzska historická dráma prichádza aj do slovenských kín a prináša príbeh maliarky, ktorej úlohou je namaľovať svadobný portrét mladej ženy. Medzi aktérkami však vzniká pocit túžby a vytvorí sa medzi nimi intímne puto, s ktorým ani jedna z nich nepočítala.

Dátum premiéry: 21.11.2019

Quanto basta

Koncom novembra sa môžeme tešiť na komédiu z brazílsko- talianskej produkcie. Festivalová snímka prinesie okrem dávky zábavy aj posolstvo pravého priateľstva. V hlavných úlohách sa predstavia Vinicio Marchioni, Valeria Solarino a Luigi Fedele.

Dátum premiéry: 28.11.2019

Jumanji: Ďalší level/ Jumanji: The Next Level

Krutá hra Jumanji mení svoje pravidlá a neprísť o život bude ešte náročnejšie, než kedykoľvek predtým. Dwayne Johnson, Karen Gillan, Jack Black a Kevin Hart už nebudú čeliť nástrahám iba v džungli, ale aj na horách či horúcich púšťach, kde to bude ešte napínavejšie.

Dátum premiéry: 12.12.2019

Star Wars IX: The Rise of Skywalker

Záver roka bude patriť záverečnej časti Star Wars, ktorá zakončí tretiu trilógiu. Režisér J.J. Abrams sa počas natáčania radil aj so samotným tvorcom ságy Star Wars Georgeom Lucasom. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na obľúbenú princeznú Leiu v podaní zosnulej Carrie Fisher. Dokonca ide o prvú snímku z celej ságy, ktorá je natáčaná na 65mm film. Zostáva nám teda už iba odpočítavať dni.

Dátum premiéry: 19.12.2019

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )