Foto: moviestillsdb

Približne o mesiac budete môcť vidieť Jokera aj vy.

Na filmovom festivale v Benátkach mohli účastníci vidieť v predpremiére jeden z najočakávanejších filmov jesene. Film Joker mal veľký úspech a vyslúžil si až 8 minútovú ováciu nadšeného publika. Ako informuje server deadline.com, na žiadnu filmovú predpremiéru sa nesnažilo dostať toľko záujemcov ako práve na Jokera. Informuje o tom portál unilad.co.uk a aktualne.cz.

Kritici film označili za majstrovské dielo a niektorí neváhajú dodávať, že Joker môže mať pokojne aj oscarové ambície. Vo veľmi pozitívnom svetle sa hodnotí aj výkon herca Joaquina Phoenixa, o ktorom server deadline.com uvažuje, že by mohol získať Oscara za najlepšieho herca.

Film Joker sa vymyká z klasického scenára o superhrdinoch. Batmanov veľký rival sa poneviera ulicami Gothamu. Cez deň baví ľudí na uliciach, večer sa stáva stand-up komikom, no stále sa stáva terčom posmechu. Filme ukazuje, ako sa z utlačovaného samotára Arthur Fleck stáva sebavedomý zlosyn Joker.

Ak očakávate, že vo filme sa objaví napríklad Batman, budete sklamaní. Batman je v 80. rokoch, kedy sa dej filmu odohráva, malý chlapec. V Jokerovi môžete vidieť aj herca Roberta de Nira. Zaujímavosťou je, že je to jeho prvá úloha v komiksovom filme. Joker bude mať premiéru už 3. októbra, dovtedy si vychutnajte finálny trailer.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )