Ilustračná foto: TASR - František Iván/Unsplash

Kým rekreačným nehnuteľnostiam aktuálny trend nepraje, hotovým pokladom môže byť niečo úplne iné. Vlastníte ho aj vy?

V posledných mesiacoch sa pravidelne skloňovalo ochladenie realitného trhu, menší záujem o kúpu bytov a domov, ale aj pokles cien rekreačných nehnuteľností. Súčasná doba ale predsa prináša aj niečo, čo by vám mohlo pekne zarobiť. Konkrétne hovoríme o garážach, ktoré by mohli byť akýmsi skrytým pokladom tejto doby.

Ako napríklad uvádza portál Finsider, ceny garáží konštantne rastú prakticky vo všetkých slovenských regiónoch, hlavne ale vo väčších mestách. Dôvodov je viacero, tým prvým je, pochopiteľne, zvýšený dopyt v súvislosti s čoraz väčším počtom obyvateľov a nových projektov. Druhým dôvodom je obmedzený počet takýchto parkovacích miest a aj fakt, že investíciu do garáže sú často Slováci schopní urobiť z vlastných zdrojov a neviaže sa na hypotéky.

Najväčšie slovenské mestá zároveň pristupujú k rôznym parkovacím politikám, napríklad Bratislava svoj PAAS rozširuje do viacerých mestských častí a mať vlastné parkovacie miesto sa stáva čoraz vzácnejšie. A to aj s prihliadnutím na fakt, že mnoho slovenských domácností už vlastní minimálne 2 vozidlá.

„Prekvapivo, aj napriek súčasnej kríze na trhu s nehnuteľnosťami, pokles cien nenastáva. Práve naopak, ceny reflektujú aktuálny stav trhu a postupne stúpajú,“ skonštatovala vo svojej tlačovej správe sieť realitných kancelárií RE/MAX.

Ako vyplýva z ponúk na realitných portáloch, cena tých najdrahších garáží v Bratislave presahuje úroveň 50-tisíc eur, pričom priemerná cena tohto typu nehnuteľností sa pohybuje v sumách medzi 20- až 40-tisíc eur. Vo veľmi podobných cenách sme našli aj garáže v Košiciach a je úplne bežné, že okolo 20- až 30-tisíc eur dostanete za garáž tiež v menších mestách. Ak teda nejakú garáž vlastníte, zrejme sedíte na poklade súčasnej doby.

Uložiť článok

Najnovšie články