Foto: Pixabay/Pexels

Katarína / / News
Francúzi z nahoty nemajú strach. Tentoraz jej sprístupnili verejný park.

Liberálne mesto, akým je Paríž, sa netají svojou otvorenou povahou a víta nové netradičné veci. Jednou z nich je aj park Bois de Vincennes. Môžete v ňom chodiť celkom nahí.

Francúzsko je krajinou otvorenou pre nudistov. Nájdu si tu mnohé oblasti, pláže či dokonca kluby, v ktorých môžu pokojne odhodiť oblečenie a cítiť sa sami sebou. Po novom tieto pravidlá spúšťa aj parížsky park Bois de Vincennes. Jeho časť sa mení sa na takzvanú „clothing-optional“ zónu, kde si jednoducho môžete sami zvoliť či budete oblečení alebo nie. Nudisti tak dostávajú vo verejnom priestore úplne novú príležitosť.

Ide o dočasný experiment na ploche 7300 metrov štvorcových. Nesie si so sebou aj určité obmedzenia. Návštevníci musia preukázať dobré správanie, to znamená vyhnúť sa exhibicionizmu či voyeurizmu. Oblasť je sprístupnená všetkým priaznivcom nudizmu až do 15. októbra.

Pixabay

Paríž vníma nudistov pozitívne

Mesto si zrejme v očiach priaznivcov nudizmu polepší a pritiahne ďalších turistov. Čo si o tom myslia jeho predstavitelia? Penelope Komites, námestníčka starostky, ktorá má na starosti verejné parky tvrdí, že nudistická zóna je súčasťou ich otvorenej vízie o využívaní verejných parížskych priestorov. Hovorca francúzskej ambasády zase víta nudistov v celej krajine, „máme viac ako 80 centier a 180 klubov po celej krajine, ktoré sú na to pripravené. Sme naozaj dobre vybavení a Francúzi ich vítajú. Medzi nudistami patríme k najpopulárnejšej krajine, každý rok k nám príde viac ako 1,5 milióna ľudí.“

Rozhodnutie dokonca s radosťou uvítali aj miestni nudisti. Majú svoju vlastnú asociáciu v čele ktorej stojí Julien Claude-Penegry. Podľa neho môže do tejto oblasti prísť až tisícka nových návštevníkov. „Prejavuje sa tým otvorenosť mesta a jeho voľné zmýšľanie, pomôže to zmeniť prístup ľudí k nahote, k našim hodnotám a k prírode.“

Neďaleko parku sa navyše nachádza aj verejný bazén, kam majú nudisti prístup v určité dni v týždni a svoju nahotu nemusia skrývať.

Pexels

S návrhom nového priestoru pre nudistov prišiel námestník starostky Paríža Bruno Julliard. Ešte pred hlasovaním mestskej rady sa vyjadril, že vo svoj návrh skutočne verí a dúfa, že nájde podporu.

Francúzi sú síce nudistickej náture plne otvorení, no túto otvorenosť si strážia. V oblastiach, kde je nahota zakázaná, vám totiž pri porušení hrozí pokuta 15 tisíc eur či dokonca rok vo väzení. Naďalej však krajina zostáva pre nudistov atraktívna aj kvôli službám, ku ktorým majú prístup. Pravidelne sa týchto aktivít zúčastňuje vo Francúzsku viac ako 2 a pol milióna ľudí.

Pozri aj: Týchto 9 ľudí sa vyzlieklo donaha, aby tak celému svetu ukázali, aká krásna vie byť odlišnosť

independent.co.uk
Komentovať (0)