Video: Youtube (GeoBeats News)

Na južnom pobreží Španielska sa objavilo obrovské mŕtve telo.

Patrilo skvostnému vorvaňovi, ktorý umrel na žalúdočný šok v dôsledku infekcie. Po pitve sa ukázalo, že v jeho tele sa nachádzalo 29 kilogramov plastového odpadu. 10 metrová veľryba, ktorá vážila 6 ton bola nájdená na konci februára. Toto zistenie automaticky vytvorilo na Twitteri búrku hnevu, no miestna vláda konala ešte promptnejšie. Keďže plasty predstavujú čoraz väčšie nebezpečenstvo, odštartovali kampaň na boj proti vyhadzovaniu plastu do oceánov.

To, že plasty predstavujú najväčšiu hrozbu pre život vo voľnej prírode potvrdila aj miestna ministerka životného prostredia, Consuelo Rosauro. „Veľké množstvo zvierat sa zasekne v masách plastového odpadu alebo ho požije, čo má za dôsledok ich smrť,“ dodala ministerka a pokračovala: „Náš (španielsky) región Murcia v tejto problematike nepredstavuje žiadnu výnimku a tak musíme podniknúť príslušné kroky, aby sme o nej pozdvihli povedomie a pokúsili sa jej zbaviť.

GeoBeat News

Všetci sme veľmi rozrušení z toho, čo sa v poslednej dobe deje v oceánoch,“ povedala Theresa May, predsedkyňa vlády Spojeného kráľovstva na decembrovom zasadnutí o klimatických zmenách v Paríži. Mŕtvy vorvaň, ktorému sa v žalúdku našlo takmer 30 kilogramov plastov je síce len kvapkou v mori, no môže byť zároveň aj poslednou kvapkou trpezlivosti. Na dôsledky konania ľudstva dopláca extrémne množstvo zvierat, je to len pár dní, čo svet vďaka pytliactvu prišiel o posledného nosorožca tuponosého.

Kríza v súčasnosti dosahuje astronomické rozmery a preto by sa každý z nás mal zamyslieť nad tým, ako prispieva k záchrane životného prostredia, prípadne k jeho devastácii a svoje chyby by sme mali okamžite napraviť.

Pozri aj: Najsmutnejšie zábery, aké ste kedy videli. Toto sú posledné fotky Sudana, posledného samca nosorožca tuponosého pred jeho smrťou

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)