Foto: MovieStillsDB

Detektív Monk sa vracia na televízne obrazovky. Známa streamovacia služba chystá celovečerný film.

Geniálny, no otravný detektív Monk sa po viac než dekáde od odvysielania poslednej epizódy rovnomenného seriálu vráti na televízne obrazovky v novom prípade. Pôjde o jednorazovú záležitosť, no vrátia sa všetky postavy z pôvodného seriálu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mr. Monk´s Last Case: A Monk Movie je pôvodný názov nového celovečerného filmu, ktorý pre fanúšikov detektívneho seriálu pripraví americká streamovacia platforma Peacock. Informuje o tom filmový web Collider.

Foto: MovieStillsDB

Detektív Monk sa vracia

Detektíva Monka trpiaceho obsesívno-kompulzívnou poruchou slovenským divákom predstavovať netreba. Na našich obrazovkách ho v reprízach už niekoľko rokov vysiela TV Markíza. Seriál Monk sa dožil 125 epizód a 8 sérií, pričom veľké finále patrilo svojho času k najsledovanejším programom z produkcie káblových televízií v Spojených štátoch amerických. Seriál sa v USA vysielal v rokoch 2002-2009.

Otázka veľkého návratu na televízne obrazovky visela vo vzduchu dlhšie. Aj sám tvorca seriálu, Andy Breckman, viackrát v rozhovoroch prezradil, že by rád nejaký Monkov príbeh ešte rozpovedal. A zdá sa, že teraz nastala tá správna chvíľa na veľký televízny návrat.

Foto: MovieStillsDB

90-minútový celovečerák

Prekvapivé ale je, že oficiálny vznik 90-minútového filmu neoznámili samotní tvorcovia, ale herecký predstaviteľ hlavného hrdinu, Tony Shalhoub. Najskôr veľa detailov o chystanom filme známych nebolo, teraz už je ale všetko inak. Shalhoub sa totiž v rozhovore prekecol, čím zmaril plány veľkého ohlasovania štúdiom.

„Keď tvorca seriálu Andy Breckman za nami prišiel s nápadom na nový Monkov prípad zasadený v súčasnosti, okamžite sa nám to zapáčilo. Ten film má srdce aj humor pôvodného seriálu so súčasným významom a sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať s pôvodným tímom tvorcov,“ cituje slová výkonného viceprezidenta spoločnosti NBCUniversal Michaela Sluchana web Collider.

Vráti sa aj pôvodná herecká zostava

Okrem predstaviteľa Monka, teda herca Tonyho Shalhouba, sa vrátia aj všetky ostatné postavy známe zo seriálu, teda Ted Levine (kapitán Lelan Stottlemeyer), Taylor Howard (Natalie Teeger), Jason Gray-Stanford (Randall Disher), Melora Hardin (Trudy Monk) a Hector Elizondo (Dr. Neven Bell).

Foto: MovieStillsDB

Nový 90-minútový celovečerák bude sledovať Monka v súčasnosti, ako sa snaží vyriešiť svoj posledný a veľmi osobný prípad. Ten sa bude týkať jeho milovanej nevlastnej dcéry, novinárky Molly, pripravujúcej sa na vlastnú svadbu. Viac informácií platforma Peacock o filme neprezradila.

Ako sa Monk vysporiada s post-Covid svetom?

Shalhoub ale prezradil, že nakrúcať sa začne v máji a pre divákov bude mimoriadne pozoruhodné, ako sa človek, akým je Monk, bude snažiť vysporiadať s udalosťami po celosvetovej pandémii Covidu. Práve v tom období by sa totiž mala novinka odohrávať.

Dátum premiéry zatiaľ známy nie je, v USA ho ale uvedie streamovacia služba Peacock, čo by mohlo znamenať, že u nás si celovečerák Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie pozrieme na platforme SkyShowtime. Práve tá totiž obsah z Peacocku uvádza.

Najnovšie články