Foto: TASR - Jaroslav Novák

Slovenskí politici nešetria chválou.

Súčasťou neverejného programu pápeža Františka bolo aj stretnutie s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina) a predsedom vlády Eduardom Hegerom (OĽaNO).

Podľa predsedu národnej rady Kollára je pápež František veľmi pokrokový a má veľmi rád ľudí. Nerozlišuje, či je dieťa z úplnej či neúplnej rodiny a hlása to, aby boli do božieho stáda prijímaní všetci. „Za toto som mu poďakoval, že tú cirkev aj týmto posúva dopredu, modernizuje ju a má pokrokové myšlienky a názory,” uviedol Kollár.

Pápež vyzdvihol mladých ľudí v politike

„Máme šťastie, že tento pápež je taký, aký je a ide s dobou. Cíti aj skrivodlivosti sveta, ale cíti aj našu zodpovednosť voči našim budúcim generáciám,“ dodal. Predseda parlamentu predstavil pápežovi Františkovi projekt sochy vierozvestov Cyrila a Metoda v spolupráci s Konferenciou biskupov Slovenska.

Foto: TASR

Premiér Heger uviedol, že on a jeho rodina absolvovali s pápežom veľmi príjemné stretnutie. Premiér sa pápeža opýtal, s akým posolstvom prichádza pre neho ako predsedu vlády: „Svätý otec vyzdvihol, že na Slovensku vidí aj v politike mladých ľudí, čo teda veľmi pozitívne hodnotil”.

“Páčilo sa mu aj to, že na Slovensku videl veľa mladých ľudí, rodín s deťmi, čo je pre neho veľkým znakom, že Slovensko má pred sebou skvelú budúcnosť,“ povedal Heger. Na záver dodal, že pápež František si pri záverečnom fotení všimol rozviazanú šnúrku jeho najmladšieho syna. Preto neváhal a šnúrky mu okamžite zaviazal. Ide tak o dôkaz jeho ľudskosti.

Očarení sú aj ostatní politici

Vicepremiérku Veroniku Remišovú (Za ľudí) očarili pápežove slová o kráse Slovenska a Tatier a odvahe pozerať sa hore a vidieť za obzor. “Vaše hory spájajú v jedinom pohorí končiare a rozmanité scenérie a presahujú hranice krajiny, aby v kráse spojili rozličné národy. Rozvíjajte túto krásu, krásu celku. Vyžaduje si to trpezlivosť a námahu, odvahu a zdieľanie, elán a tvorivosť,” cituje Remišová pápeža Františka.

Foto: TASR

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) upozorňuje, aká veľmi dôležitá je samotná prítomnosť osobnosti, akou je pápež František. “V dnešnej dobe, keď sa nenávisť šíri sociálnymi sieťami a stala sa každodennou súčasťou nášho života, je otec František hotovým ostrovčekom dobroty. Želám si, aby tá nádej, ktorá z neho sála, vydržala na Slovensku čo najdlhšie,” dodal.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) označil pápežovu prítomnosť a myšlienky za posolstvo pokoja a bratstva. “Silno verím, že možnosť byť v jeho blízkosti posilnila vieru v Boha medzi všetkými veriacimi a možno aj tých váhajúcich to posunulo bližšie k nemu,” uviedol Krajniak.

Foto: TASR – Martin Baumann

Šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽANO) označil pozornosť a čas, ktorý pápež venuje Slovensku, za veľké gesto. “Obzvlášť v časoch, kedy sa svet polarizuje na tých, ktorí pandémiu prijímajú ako fakt, a to vrátane opatrení s tým spojenými, a na tých, ktorí popierajú jej existenciu a správnosť nastavených pravidiel,” uviedol.

 

0
Uložiť článok
Komentovať