Ilustračná foto: TASR - Henrich Mišovič

Predajca odevov má svojich priaznivcov aj na Slovensku, v zahraničí sa momentálne borí s nízkymi tržbami.

Kým mladšie ročníky zrejme značku Esprit až tak dobre poznať nebudú, ostatní spotrebitelia ju už určite v minulosti zaregistrovali. Ide o medzinárodného predajcu odevov, ktorý už na trhu pôsobí dlhé desaťročia a stabilnú základňu si vybudoval aj v Európe. Práve jeho európsky podnik je momentálne v problémoch, na základe správy z agentúry DPA o tom informoval portál o Peniazoch.

Riadenie európskej pobočky módnej značky Esprit prebieha do veľkej miery z Nemecka, kde padol aj nedávny návrh na konkurz európskej materskej spoločnosti Esprit Europe. Ešte v marci mali podobné návrhy vzniknúť aj v Belgicku a vo Švajčiarsku, pričom celá skupina sa údajne dlhodobejšie stretáva s konštantným znižovaním tržieb, ktoré vedú k finančným problémom.

Cieľom spoločnosti je zabezpečiť, aby európsky podnik, ktorý je prevažne riadený z Nemecka, bol schopný budúcej prevádzky. Firma už rokovala so zainteresovaným finančným investorom a rokovania o prevzatí práv na značku pre Európu sú v pokročilej fáze,“ píše sa v správe agentúry DPA. Okrem materskej spoločnosti bol konkurz podaný aj na šesť dcérskych spoločností.

Spomínané Nemecko je pre Esprit kľúčovým európskym trhom, v ktorom prevádzkuje až 57 obchodov, čo je takmer polovica z celkového počtu európskych prevádzok. Podľa dostupných informácií bude spoločnosť vo svojej obchodnej aktivite pokračovať aj naďalej a zatiaľ sa explicitne nespomína ani zatváranie pobočiek. K tomu sa už predajca musel uchýliť počas pandémie covidu, kedy zatvoril približne 100 predajní a prepustil tretinu pracovnej sily.

Uložiť článok

Najnovšie články