Foto: Pixabay

Je celkom jasné, že nie každý z nás vie odkiaľ pochádza jedlo, ktoré konzumujeme. Isteže, časy kedy sme si ho museli zaobstarávať sami už dávno pominuli. Avšak táto domnienka vysokého percenta Američanov je zarážajúca.

Všetko čo potrebujete v dnešnej dobe k tomu, aby ste sa najedli, nájdete v supermarkete či reštaurácii. V tom lepšom prípade ešte na trhu. Tým pádom je pochopiteľné, že nie každý tuší, odkiaľ pochádzajú všetky tie potraviny. Avšak myslieť si, že čokoládové mlieko pochádza od hnedých kráv je neprípustné. Úsmevné to iste je, lenže rozhodne nejde o známku čo i len priemerného intelektu. O znalosti základných vedomostí ani nehovoriac.

Pixabay

Čo je na tejto situácií najsmutnejšie je asi fakt, že prieskum nebol zameraný na deti ani tíndežerov, ale na dospelých obyvateľov Spojených štátov. Áno, bol prevedený prieskum a práve ten dokázal, koľko ľudí žije v tak desivom omyle. Na oko to síce môže pôsobiť ako banálna vec, no treba si uvedomiť, že sú to práve títo ľudia, ktorí majú právo voliť, vychovávať potomstvo a robiť mnoho ďalších rozhodnutí, ktoré neovplyvnia len ich.

Prieskum bol vedený Inovačným centrom amerických mliekární a skutočne dokázal, že je to celých sedem percent ľudí, ktorí tejto bizarnej myšlienke verí. Áno, sedem percent sa nezdá ako nejaké strašné množstvo ľudí, no Spojené štáty sú treťou najobývanejšou krajinou na svete a v roku 2017 činí počet obyvateľov viac než 325 miliónov. To znamená, že vďaka tomuto prieskumu sa dokázalo, že štatisticky takmer 23 miliónov obyvateľov verí tomuto faktu. Naozaj smutné.

Pozri aj: Študent na Harvarde odovzdal namiesto záverečnej práce rapový album. Promoval s vyznamenaním

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )