Foto: Unilad

Ako úplne prvý študent na Harvardskej Univerzite, predložil Obasi Shaw svoju záverečnú prácu v podobe rapového albumu. 10 trackov mu zabezpečilo promócie s vyznamenaním.

Má 20 rokov, je Američan a fakt, že Spojené štáty sú krajinou neobmedzených možností sa vďaka nemu opäť raz bez menších problémov potvrdil. V dnešnej dobe sú schopní začínajúci raperi posunúť svoj mixtape do povedomia akýmkoľvek spôsobom. Obasi Shaw napísal svoj album Liminal Minds za rok a bol ocenený ako summa cum laude minus, teda druhá najlepšia známka v ročníku. Každá pieseň tohto inšpiratívneho albumu je z pohľadu inej osoby, pričom hovorí o problematike Afroameričanov v modernej spoločnosti.

Formát práce čerpal inšpiráciu z diela zo štrnásteho storočia, The Cantenbury Tales podľa Geoffreyho Chaucera. Študent z Georgie nikdy ani len nepomyslel na to, že by niečo podobné mohlo byť akceptované Harvardom. Interpreti ako Kendrick Lamar, Nas alebo Mos Def menia verejnú mienku o rape a snažia sa tento žáner uviesť do masového povedomia. A podarilo sa. Táto forma umenia bola uznaná ako súčasť literatúry. Nasov Illmatic a Kendrickov To Pimp A Butterfly boli pridané do Harvardskej knižnice ako ocenenie ich kultúrneho významu.

I won a $10 front row ticket to Hamilton on Broadway!

Geplaatst door Obasi Shaw op zaterdag 28 november 2015

Josh Bell, ktorý prednáša angličtinu na Harvarde, bol nesmierne ohromený tým ako jeho študent využil slová Jamesa Baldwina, pri spracovaní textov preberajúcich problematiku otroctva a policajnej brutality. Album bol chválený za jeho jedinečnosť a bol uznaný ako akademický kúsok umeleckej tvorby.

Dabbing with the hypemen Denzel Paige and Yesuto Shaw at Arts First Battle of the Bands! Photo cred: Thomas Maffai

Geplaatst door Obasi Shaw op zondag 1 mei 2016

Fakt, že moderná forma umenia, ktorá pojednáva o skutočne závažných problémoch, ktoré v súčasnosti otriasajú celým svetom je stále podceňovaná, vie byť zarážajúci. Avšak to, že bol uznaný rapový album tradičnou inštitúciou a prijatý ako alternatívna metóda umeleckého vyjadrenia je priam fantastické.

Pozri aj: 10+ zvierat, ktoré vyzerajú akoby išli vydať najúspešnejšie albumy roka

unilad.com
Príbehy
0
Komentovať (0)