Otrávení pár. Foto: Profimedia

Rajský plyn je legálne dostupná droga.

27-ročný ukrajinský šampión v šachu a jeho 18-ročná priateľka, takisto šachistka, boli nájdení v moskovskom byte bez známok života. S veľkou pravdepodobnosťou sa otrávili oxidom dusným – rajským plynom. Len nedávno sme vás informovali o podobnom bizarnom prípade, keď na oslave ruskej influencerky zomreli traja ľudia po tom, ako do bazéna nasypali suchý ľad. 

Bez známok života

Stanislav Bogdanovich a Alexandra Vernigora boli uspešní ukrajinskí šachisti, Stanislav bol dokonca veľmajstrom v rýchlostnom šachu Odesy, potom však začal reprezentovať Rusko, za čo si vyslúžil vlnu kritiky.

Mladý pár našli v byte bez známok života. Za ich smrťou bola údajne otrava rajským plynom, keďže podľa BBC našli v byte balóniky naplnené týmto plynom.

Pravdepodobne sa udusili

Ruská šachová stránka chess-news uvádza, že Stanislav bol v roku 2015 na ôsmom mieste vo svetovom rebríčku v rýchlostnom šachu. Ďalej stránka uvádza, že otrava rajským plynom musela prebehnúť inak, ako za pomoci balónikov.

Pravdepodobne pár si rajský plyn aplikoval do plastovej tašky a tú si potom nasadili na hlavu. V takom prípade môže prísť ľahko k uduseniu.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )