Foto: Facebook/ Global Times

Tento mladík sa rozhodol pre veľmi svojskú diétu.

Žijeme v dobe, kedy máme v obchodoch dostatok akýchkoľvek potravín a nemusíme stáť dlhé rady na dovážané špeciality zo zahraničia. Práve vďaka rozširujúcemu sa počtu polotovarov či rýchlych občerstvení je počet obéznych ľudí čoraz väčší. S obezitou priamou úmerou stúpa aj počet ľudí so zdravotnými problémami. 

Či už ide o zlý cholesterol alebo vysoký krvný tlak, ľudia stále hľadajú spôsoby a „zaručené“ diéty, ktoré im majú s ich problémom pomôcť. Najnovšie sa istý britský mladík rozhodol pre takzvanú banánovú diétu, vďaka ktorej sa cíti zdravo ako nikdy predtým.

Dane Nash, 21, from Britain, follows a ‚raw vegan‘ diet which is totally bananas – he eats up to 150 a week and 1 kg of spinach per day.(VCG)

Posted by Global Times on Monday, 7 August 2017

Dane Nash dlhodobo trpel problémami so zlou pleťou, ktorá sa mu aj napriek snahám dermatológov nijak nezlepšovala. 21-ročný mladík sa preto rozhodol pre vegánsku stravu a už pol roka neje takmer nič iné len banány, tvoria až 80 percent jeho stravy. Kupuje ich na kilá – v obchodoch dokonca často vysvetľuje, načo ich potrebuje také veľké množstvo.

Posted by Dane Nash on Friday, 4 August 2017

Jeho raňajky pozostávajú z dvoch veľkých smoothie nápojov, do ktorých dáva 8 až 12 banánov, ktoré rozmixuje so špenátovými listami. Na obed si dáva rovnakú porciu banánov, no mieša ich s rôznymi bobuľami, hruškami alebo pomarančom. Na večeru si dopraje veľký zeleninový šalát – dve hlávky šalátu zmieša so špenátom a rôznym ovocím, z ktorého si robí vlastný avokádový dresing.

🍌🍉😍

Posted by Dane Nash on Monday, 19 June 2017

Za deň tak prijme približne 3000 kalórií. Aby mu nechýbali iné vitamíny obsiahnuté v mäse či mliečnych výrobkoch, berie aj výživové doplnky ako vitamín B12, D a spirulinu. Podľa Dana je jedenie ovocia pre ľudí prirodzené, keďže to tak robia aj iné zvieratá.

Podľa výživovej expertky Lucy Patterson si však môže spôsobiť množstvo komplikácií. „Je to priveľké množstvo banánov. Chýbajú dôležité živiny ako proteíny a tuky a hlavne rozmanitosť,“ vyjadrila sa. Nedostatok uhľohydrátov, čo môže viesť k zlej hladine cukru v krvi a z dlhodobého hľadiska mu môže hroziť cukrovka. „Existuje aj zdravšia cesta k vegánstvu, no tento muž si niektoré dôležité aspekty tejto diéty nevšíma,“ uzavrela.

Pozri aj: Chodilo po štyroch a jedlo ústami priamo zo zeme. Asi 10-ročné dievča žilo v prírodnej rezervácii so svorkou opíc

metro.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články