Cover Asia Press

Indická polícia zisťuje totožnosť dievčaťa, ktoré žilo v prírodnej rezervácii so skupinou opíc.

Vek dievčaťa, ktoré nerozpráva, odhaduje na desať až 12 rokov. Keď dieťa v januári našli, nemalo na sebe žiadne oblečenie, bolo podvyživené, chodilo po štyroch a jedlo ústami priamo zo zeme, povedal podľa agentúry AP lekár štátnej nemocnice v meste Bahrajč v severoindickom štáte Uttarpradéš.

Po pobyte v nemocnici, kde ho učia ľudskému správaniu, začalo dievča chodiť a normálne jesť pomocou rúk. Podľa lekárov ešte stále nevie rozprávať, ale rozumie, čo sa jej povie „a dokonca sa aj usmieva“.

Dievča potulujúce sa s opicami zbadali podľa miestneho policajta ako prví drevorubači. Zdalo sa im, že sa v ich spoločnosti cíti bezpečne. Keď sa im ho však pokúsili odobrať, opice ich odohnali.

Neskôr dievča zbadal v prírodnej rezervácii iný policajt. Keď na dievča zavolal, opice naňho zaútočili, ale podarilo sa mu ho zachrániť a odviezť vo svojom aute.

Kým sa nezistí totožnosť dieťaťa, umiestnia ho do detského domova. Denník Times of India uviedol, že najdúch dostal prezývku „Mauglího dievča“. Polícia vraj pracuje aj s verziou, že rodičia dieťa opustili.

Pozri aj: Tento muž žije v lietadle uprostred lesa. Nahliadnite dnu a dokáže vám, že má všetko, čo potrebuje

TASR
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )