pixabay.com

Západ USA ponúka prírodné krásy, aké nenájdete nikde inde na svete. Mladí Slováci tu strávili 12 dní a precestovali až 5000 kilometrov.

Omračujúca krása prírody v plnej sile. Obrovské sekvoje, neopísateľné výhľady, čarovné vodopády, skalné mestá či hravé gejzíry. To ponúka západná časť Spojených štátov amerických a jej národné parky, ktoré sú preslávené po celom svete. Yosemity, Zion, Bryce Canyon, Joshua Tree, Arches, Canyonlands, Mesa Verde, Grand Canyon, Monument Valley a Antelope Canyon, to sú najznámejšie miesta, ktoré vám už v najbližšom Cestovateľskom kine predstaví Mirka Badinská

Na západnom pobreží USA si môžete vychutnať najvyššie stromy planéty staré viac ako 2700 rokov, najvyšší vodopád Severnej Ameriky, či najväčšiu úžinu, ktorú vytvorila rieka Colorado. Západ USA ponúka prekrásny prierez prírodných krás, aké nenájdete nikde inde na svete. Malú ochutnávku z týchto končín, vám ukážeme vo videu, ktoré nám nedávno prišlo do našej redakcie. Skupina mladých Slovákov precestovala za 12 dní naprieč západným pobrežím USA až 5000 kilometrov a odniesli si so sebou more zážitkov a spomienok.

Oveľa viac sa o západných parkoch USA dozviete v najbližšom Cestovateľskom kine s Mirkou Badinskou, ktorá sa cestovaním živí už viac ako 15 rokov. 

Cestovateľské Kino: Západné parky USA (Mirka Badinská)

17. 5 – Trnava (Kino Hviezda) – link na FB udalosť

Lístky sú v predpredaji dostupné v pokladni Kino Hviezda.

Cestovateľské Kino
interez.sk (red.), video: Štefan Džubera
Príbehy
0
Komentovať (0)