Boredpanda.com

Anet / / News
Každý človek je jedinečný a odlišný od toho druhého. Mariana je dôkazom toho, že aj výrazné znamienko na jej tvári jej nezabránilo v tom, aby sa prestala mať rada alebo aby sa trápila. Naopak, je plná sebavedomia.

Mariana Mendes, 24-ročná žena z Brazílie sa narodila s nevšedným materským znamienkom, ktoré zakrývalo značnú časť jej tváre. Nasledovné fotografie ťa presvedčia o tom, že Mariana je sebaistá žena, ktorá neskrýva to, kým je.

Znamienko, ktoré pokrýva časť jej nosa, jej pravé oko a líce sa nazýva vrodený melanocytárny névus a odhaduje sa, že postihuje iba jedno z 20 tisíc detí. Je to spôsobené zvýšeným množstvom pigmentu pod kožou, čo zapríčiňuje, že postihnutá oblasť vyzerá tmavšie. Mariana už ako 5-ročné dievča podstúpila laserový zákrok na zredukovanie tohto znamienka. Jej matka sa totiž obávala, že by jej dcéru mohli v škole šikanovať pre jej vzhľad, no Mariana je sebavedomá mladá žena, ktorá je veľmi hrdá na to, že je iná.

Táto žena je pyšná na to, kým je a rozhodne sa kvôli jej neobyčajnému znamienku neznepokojuje. „Cítim sa krajšia a úplne odlišná od ostatných ľudí, pretože mám toto znamienko,“ vysvetľuje Mariana.

Stretla sa aj s negatívnymi reakciami na jej zovňajšok, no ťažkú hlavu si z toho nerobí. Veľa ľudí zíza alebo sa im to nepáči, ale mňa to nezaujíma. Niekoľkí ľudia mi povedali, že je to „škaredé“ či ‚divné‘, ale to ma netrápi. Je to len ich názor, ja si myslím, že je to nádherné. Mnohí sa ma naň pýtajú, niektorí si myslia, že je to make-up iní zase, že tetovanie, no neprekáža mi to a vysvetľujem im, že je to znamienko. Som hrdá, že mám toto znamienko, je to časť môjho ja. Naučila som to, ako sa mať rada,“ dopĺňa Mariana.

Boredpanda.com
Boredpanda.com
Boredpanda.com
Boredpanda.com
Boredpanda.com
Boredpanda.com
Boredpanda.com
Boredpanda.com
Boredpanda.com

Pozri aj: Novinári si náhodou poplietli 63-ročnú profesorku s módnou ikonou. Zmenilo jej to život

 interez.sk (Aneta Schmögerová), boredpanda.com
0
Komentovať (0)