foto: Instagram.com (iconaccidenta)

/ 0 / brooklynskyfrajer
Donedávna bola len obyčajnou profesorkou na Fordham University, avšak nečakaná zhoda okolností jej umožnila stať sa modelkou.

V živote nikdy nie je prineskoro na zmenu a svoje o tom vie aj Lyn Slater, ktorá sa prezentuje ako chytrá a kreatívna žena, milujúca módu, ale hlavne je to osobnosť. Vie čo chce a je spokojná s tým, kým je. Lyn milujú davy fanúšikov excentrickej módy, na instagrame ich už má vyše 145 tisíc, a to nie len pre jej odhodlanie ale aj osobitý štýl.

Bola to skutočne šťastná náhoda. Lyn učila na Fordham University, počas New Yorského Fashion Weeku išla na obed s priateľkou do Lincoln Centre, tiež sídlo miestnej filharmónie netušiac, že sa jedná o zlomový moment v jej živote. Zahraniční novinári ju odrazu obklopili v domienke, že sa jedná o známu osobnosť, čím upútala okolitý dav. Zlomová chvíľa uskutočnila fakt, že sa stala náhodnou ikonou, z angličtiny Accidental Icon. Jej blog teraz nesie rovnomenný názov.

Feeling Cheeky. Weekend Fashion Bibliography. All about couture. Link in Profile. #ageisnotavariable #life #currentmood #color #black #nyc

A post shared by Accidental Icon (@iconaccidental) on

Vo veku 63 rokov nie je Lyn Slater zrovna typickou haute couture modelkou, to je však súčasťou jej šarmu, ktorý ju sprevádza na každom kroku. Bežné mienky o kráse ničí závratnou rýchlosťou a spolu s nimi aj vekovú diskrimináciu v móde aj v každodennom živote. Popiera únavnú frázu „obliekaj sa na svoj vek“, podľa jej slov je jedno koľko máte rokov, pokiaľ máte isté kusy oblečenia v šatníku a cítite sa v nich dobre, je len na vás či a ako ich zladíte. V súčastnosti spolupracuje so značkami Mango alebo Uniqlo a má podpísanú zmluvu s Elite London, svetovou modelingovou spoločnosťou.

Jej blog, ktorého názov čerpala z tohto mimoriadneho momentu, valcuje módne magazíny po celom svete a zažíva vlnu nesmierneho úspechu.

„Móda a môj štýl mi pomohli predierať sa neviditeľnosťou, ktorá prichádza s vekom,“ povedala Lyn pre BrightSide.

When your hair is not the only silver you like to wear. Thanks @mango #AStoryOfUniqueness #MangoGirls #AgeIsNotAVariable

A post shared by Accidental Icon (@iconaccidental) on

Pani profesorka Lyn Slater má svetu rozhodne čo ponúknuť aj mimo svojich vedomostí a ide príkladom každému, kto nemá dostatočnú vieru v samého seba. Nezáleží na tom akú mienku má o vás okolie, mnohonásobne dôležitejšie je pretvoriť svoj nedostatok vo výsadu.

Pozri aj: Ako sa menilo ideálne ženské telo v priebehu 100 rokov?

boredpanda.com


Komentovať (0)