foto: Instagram.com (iconaccidenta)

Donedávna bola len obyčajnou profesorkou na Fordham University, avšak nečakaná zhoda okolností jej umožnila stať sa modelkou.

V živote nikdy nie je prineskoro na zmenu a svoje o tom vie aj Lyn Slater, ktorá sa prezentuje ako chytrá a kreatívna žena, milujúca módu, ale hlavne je to osobnosť. Vie čo chce a je spokojná s tým, kým je. Lyn milujú davy fanúšikov excentrickej módy, na instagrame ich už má vyše 145 tisíc, a to nie len pre jej odhodlanie ale aj osobitý štýl.

Bola to skutočne šťastná náhoda. Lyn učila na Fordham University, počas New Yorského Fashion Weeku išla na obed s priateľkou do Lincoln Centre, tiež sídlo miestnej filharmónie netušiac, že sa jedná o zlomový moment v jej živote. Zahraniční novinári ju odrazu obklopili v domienke, že sa jedná o známu osobnosť, čím upútala okolitý dav. Zlomová chvíľa uskutočnila fakt, že sa stala náhodnou ikonou, z angličtiny Accidental Icon. Jej blog teraz nesie rovnomenný názov.

Vo veku 63 rokov nie je Lyn Slater zrovna typickou haute couture modelkou, to je však súčasťou jej šarmu, ktorý ju sprevádza na každom kroku. Bežné mienky o kráse ničí závratnou rýchlosťou a spolu s nimi aj vekovú diskrimináciu v móde aj v každodennom živote. Popiera únavnú frázu „obliekaj sa na svoj vek“, podľa jej slov je jedno koľko máte rokov, pokiaľ máte isté kusy oblečenia v šatníku a cítite sa v nich dobre, je len na vás či a ako ich zladíte. V súčastnosti spolupracuje so značkami Mango alebo Uniqlo a má podpísanú zmluvu s Elite London, svetovou modelingovou spoločnosťou.

Jej blog, ktorého názov čerpala z tohto mimoriadneho momentu, valcuje módne magazíny po celom svete a zažíva vlnu nesmierneho úspechu.

„Móda a môj štýl mi pomohli predierať sa neviditeľnosťou, ktorá prichádza s vekom,“ povedala Lyn pre BrightSide.

When your hair is not the only silver you like to wear. Thanks @mango #AStoryOfUniqueness #MangoGirls #AgeIsNotAVariable

A post shared by Accidental Icon (@iconaccidental) on

Pani profesorka Lyn Slater má svetu rozhodne čo ponúknuť aj mimo svojich vedomostí a ide príkladom každému, kto nemá dostatočnú vieru v samého seba. Nezáleží na tom akú mienku má o vás okolie, mnohonásobne dôležitejšie je pretvoriť svoj nedostatok vo výsadu.

Pozri aj: Ako sa menilo ideálne ženské telo v priebehu 100 rokov?

boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )