Ilustračná foto: Jozef Kotulič, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Stala sa totiž obeťou zvrátených podvodníkov, ktorí ju využili bež štipky zľutovania.

Na východe Slovenska sa objavil šokujúci prípad. Z obecných účtov v Šarišských Michaľanoch zmizla obrovská suma. Obec v Prešovskom kraji, ktorá má iba niečo cez 2-tisíc obyvateľov, prišla o 1,3 milióna eur. Pred súd sa postavila bývalá účtovníčka Zuzana C. Prípad je však oveľa komplikovanejší, než by sa mohlo zdať a žena je vlastne obeťou, informuje Korzár

Spomínaná Zuzana C. vystúpila na súde ako svedkyňa a poškodená. Ako vysvetľujú TV Noviny, spočiatku všetko nasvedčovalo tomu, že ich spreneverila. No ako sa ukázalo, peniaze neskončili u nej. Podľa všetkého sa totiž obeťou istého Andreja S., ktorý je v prípade hlavným podozrivým.

Ilustračná foto: Unsplash

Najskôr peniaze z úverov, potom od obce

Zuzana sa na Facebooku skontaktovala s vešticou Nelou, ktorá jej za 20 eur vyveštila z karát, opisuje Korzár začiatky prípadu. Na Zuzanine prekvapenie Nela uhádla viaceré informácie o nej, ktoré mala ale sama zverejnené na profile. To si však v tom momente neuvedomila.

Nasledovali odklínacie rituály, ktorých cena bola vyššia. Keď Zuzana prišla o svoje peniaze, musela si na ne požičať. Keď už ani peniaze z úverov neboli dosť, začala podvodníkom prevádzať peniaze z obecných účtov. Prečo? Nasľubovali jej, že sa vďaka tomu ku nej vráti manžel.

 Svoje činy chce napraviť

Situácia sa natoľko vyhrotila, že sa Zuzana bála každej ich správy. Ako sama prezradila, priviedlo ju to do zlého psychického rozpoloženia. V roku 2020 sa rozhodla urobiť rázny krok a kontaktovala políciu.

Bola jej diagnostikovaná paranoidná schizofrénia, dostalo sa jej odbornej pomoci a svoje činy oľutovala. Navyše sa rozhodla, že svoj dlh splatí. Alebo aspoň časť z neho a s obcou sa dohodla na mesačných splátkach.

Najnovšie články