Mikulášovi Černákovi, dávnemu bosovi slovenského podsvetia, sa už minulý rok 26. apríla naplnila časová lehota, kedy mohol požiadať o podmienečné prepustenie z väzby. Po 25 rokoch tak však neučinil.
Dnes už je ale všetko inak, 25. apríla a 2. mája tohto roku má piešťanské pracovisko Okresného súdu Trnava rozhodovať o podmienečnom prepustení Mikuláša Černáka, informujú Aktuality. Trest si odpykáva v Leopoldove, čiže v tomto prípade ide o miestny príslušný orgán.
Návrh nepodal Černák
Ako sa podarilo redakcii spomínaného portálu zistiť, návrh nepodal samotný Černák. Mohol tak spraviť aj prokurátor, riaditeľ leopoldovského ústavu na výkon trestu odňatia slobody, či niektoré záujmové združenie. Podľa zdrojov Aktualít tak malo zrejme spraviť niektoré zo združení pôsobiacich na Slovensku.
„Návrh na podmienečné prepustenie odsúdeného z výkonu trestu odňatia slobody podal oprávnený subjekt,“ uviedla hovorkyňa Okresného súdu Trnava Jana Kondákorová, o ktorý však ide, nekonkretizovala.
Psychologička Lucia Košťálová o prípade učiteľky v Nitre: Škola by mala mať postup pre tieto situácie
Namaľoval Hitlera ako masturbuje, bol ním posadnutý. Salvador Dalí veril, že je reinkarnáciou mŕtveho brata
Agnesa žije 20 rokov v USA: Podnikanie je tu ľahšie, no pracuje sa veľa. Ľudia dajú na bývanie aj 70 % príjmov
Podľa šéfa IĽP chce Ficova vláda Slovákov v zahraničí umlčať. Naša redaktorka bola na najlepšom letisku na svete















Nahlásiť chybu v článku