Foto: Dillon Reagan

Michaela Galambošová / / Série
Ak zachránite dieťa, ktoré sa snaží uniesť muž v podnapitom stave, čakali by ste za svoj čin aspoň morálnu pochvalu. Asi by vás nikdy nenapadlo, že za svoj hrdinský skutok dostanete padáka.

32-ročný Dillon Regan z Portlandu v štáte Oregon si žil svoj normálny život radového občana a zamestnanca v obchode s nábytkom. Rodičia ho zjavne vychovali dobre, pretože mu vštepili do srdca morálne hodnoty. A tak keď videl, ako v obchode Home Depot kričí zúfalá žena, že niekto sa jej snaží uniesť dieťa, neváhal a konal. Zabránil síce únosu, no prišiel o prácu.

Pevne veríme, že konanie firmy Home Depot bude takou negatívnou reklamou, že ľudia sa ju rozhodnú obchádzať oblúkom. Pretože zlo by nemalo ostať nepotrestané. Pretože vyhodiť zo zamestnania človeka len preto, že niekomu pomohol, je prinajmenšom absurdné.

Ale poďme pekne po poriadku. Dillon zverejnil svoju absurdnú skúsenosť na Facebooku a tak sa v priebehu niekoľkých okamihov o tom, čo sa mu stalo, dozvedelo množstvo užívateľov, ktorým to poriadne zdvihlo adrenalín.

HoPot Update:The Friday before Mother's Day, I was involved in a kidnapping attempt at my place of work.A woman had…

Geplaatst door Dillon Reagan op vrijdag 9 juni 2017

„V prvom rade som myslel na bezpečnosť dieťaťa. Vyšiel som pred obchod a počul som, ako nejaká žena celá vystrašená kričí, aby jej niekto pomohol,“ spomína si Dillon na zážitok. „Prosím vás, pomôžte mi niekto! Kradne mi dieťa, unáša moje dieťa!“ kričala neznáma žena. Dillon spolu s kolegom zavolali políciu a riadili sa pokynmi dispečera, ktorý ich poprosil, aby až do príchodu polície nespustili z muža oči. A to aj presne urobili. Mladý muž, ktorý si v obchode odkrútil už nejaký ten piatok, sa však na druhý deň od vedenia dozvedel, že neurobil správnu vec.

Dillon Reagan

Predstavte si, že by si vás šéf zavolal do kancelárie a miesto pochvaly by vás zasypal výčitkami. Ale to nie je všetko. Príbeh mal pokračovanie. Mesiac po tomto incidente, Dillona z práce vyhodili, pretože vraj porušil bezpečnostnú politiku firmy. Našťastie však všetci vieme, že médiá majú veľkú moc. A tak po medializácii prípadu obchodný dom Home Depot stiahol výpoveď. Muž však dáva najavo svoje sklamanie: „Neviem, či sa chcem vrátiť do tej práce po tom, ako sa voči mne zachovali.“ A má pravdu!

Dôkaz, že firma si to napokon predsa len rozmyslela

Fuck you, Home Depot!

Geplaatst door Dillon Reagan op maandag 3 juli 2017

 

V liste sa dočítame, že i keď síce vyhodili Dillona z práce preto, lebo kontaktoval políciu, v skutočnosti nešlo o „úmyselné porušenie štandardov správania, ktoré má zamestnávateľ právo očakávať od svojho zamestnanca.“ No povedzte, vrátili by ste sa do takého zamestnania? Určite by vás tam privítali s karafiátmi a otvorenou náručou. Tak sa zdá, že Dillan nadobro skončil so spoločnosťou, v ktorej pôsobil štyri roky. Našťastie, väčšina užívateľov internetu vníma dôvod Dillanovho vyhadzovu za prinajmenšom absurdný. A boli to práve oni, ktorí sa postarali o medializáciu. Niekedy stačí len neostať ticho, keď sa koná neprávosť. Pravda tak skôr či neskôr vždy vyjde najavo…

Pozri aj: Šéf poslal mladíka prezliecť sa domov, pretože prišiel do práce v šortkách. Na znak rebélie však vymyslel milú pomstu

boredpanda.com
0
Komentovať (0)